Сміляни відзначили День пам’яті і скорботи

Війна вже понад 70 років нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Віддати данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової 8-го травня зібралися і жителі мікрорайону Мала Яблунівка.

На мітинг-реквієм вийшли учителі, учні місцевої школи, настоятель храму святих новомучеників Черкаських Олексій Лукаш, голови квартальних комітетів, представники колективу вагонного депо і Шевченківської вагонної дільниці та делегати від влади. Не залишились осторонь і ті, хто вже тривалий час опікується благополуччям даного мікрорайону та його жителів – депутат Смілянської міськради Роман Хоменко та член виконкому Олег Трушкевич.

З усіх нині живих ветеранів Другої світової лише одна жінка, молодість якої опалила війна, Ніна Григорівна Кобзіна, змогла прийти на мітинг. Слова вдячності, квіти і подарунки жителі Малої Яблунівки у цей особливий день підготували для тих, хто відвойовував мир.  Хвилиною мовчання вшанували пам’ять людей, котрі своїм подвигом звеличили рідну землю, віддавши життя у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність і єдність нашої держави.

До підніжжя пам’ятника, що височіє над братською могилою поблизу недобудованого храму та місцевого клубу, цього дня лягли живі квіти.

День пам’яті полеглих у Другій світовій війні – це лише часточка великої данини і пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. І хоч нині надзвичайно мало залишилось учасників тих буремних подій, ми усі щиро їм вдячні. Доземний уклін. Пам’ятаємо…

Під час заходів, присвячених 74-ій річниці перемоги над нацизмом, черкащанам показали військову техніку

Дивіться також: У Черкасах відзначили День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Черкасах відзначили День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Виступаючи перед черкащанами, міський голова, зокрема, зазначив:
– Народ, який не пам’ятає свого минулого, не має права на майбутнє. Сотні тисяч наших земляків, які загинули під час другої світової війни, нині спостерігають за нами: як ми будуємо країну, як шануємо їх пам’ять, як поважаємо історію. Дорогі черкащани! Мені надзвичайно приємно, що з року в рік у цей день тисячі людей збираються тут, щоб вшанувати пам’ять наших дідів, прадідів, тих людей, завдячуючи яким здобуто перемогу у тій страшній війні. Дорогі ветерани, зі словами теплої вдячності звертаюся до вас, до тих, хто залишився в живих, хто відбудував наше місто у післявоєнні роки, до тих, хто є для нас прикладом. Також від імені жителів Черкас дякую тим, хто зараз стоїть на рубежах нашої країни, захищаючи цілісність і незалежність нашої держави.

9 травня бульваром Шевченка пройшла хода, присвячена пам’яті за загиблими у Другій світовій війні

Після завершення мітингу його учасники урочистою колоною вирушили до Пагорба Слави. Дорогою кілька разів зупинялися, аби покласти квіти до пам’ятників та пам’ятних знаків, встановлених на алеї та площі Слави.

Дійшовши до Пагорба Слави, учасники ходи вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні покладанням квітів.

Учасники пам’ятної ходи вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні покладанням квітів

На заходи зібралися представники міської та обласної влади, ветерани, військові та жителі Черкас, які прийшли, аби віддати шану пам’яті загиблим у Другій світовій війні, тодішнім і нинішнім захисникам України.