У Черкасах «кримінальний авторитет» із санкційного списку РНБО «кришував» черкаського підприємця-азербайджанця за 100 доларів щомісячно — Черкаська обласна прокуратура

У Черкасах оголошено підозру кримінальному авторитету, громадянинові Азербайджану, за фактом вимагання й умисного поширення в суспільстві злочинного впливу, який перебував у санкційному списку Ради національної безпеки і оборони (РНБО), повідомили в Черкаській обласній прокуратурі.

“За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури 25.05.2021 повідомлено про підозру громадянину Азербайджану, який проживає на території м. Черкаси, за фактом вимагання грошових коштів та умисного поширення в суспільстві злочинного впливу (ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 255-1 КК України)”, – зазначено в повідомленні, оприлюдненому прес-службою відомства в середу вранці.

Слідство встановило, що підозрюваний з метою особистого збагачення і розподілу грошових коштів серед кримінального середовища вимагав і отримував від одного з черкаських підприємців, який також є громадянином Азербайджану, $100 щомісячно за невчинення дій щодо перешкоджання підприємницькій діяльності з боку кримінальних елементів міста. Маючи певний авторитет у кримінальному середовищі, він встановлював і поширював злочинний вплив серед «азербайджанської діаспори» у м. Черкаси.

За даними слідства, ця особа перебуває у санкційному списку РНБО.

Як повідомлялося, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 14 травня, згідно з яким оновлено список фізичних і юридичних осіб, проти яких упроваджуються санкції, зокрема, він розширений “злодіями в законі” й іноземцями, котрі є “кримінальними авторитетами”.

джерело