У Черкасах оголосять конкурс серед перевізників на 14 міських маршрутів

Нині в Черкасах працюють 8 приватних перевізників, а на маршрути міста кожного дня виходить 150 автобусів. Ще десять років тому їх кількість була вдвічі більшою. Про це розповів начальник управління транспорту ЧМР Віталій Москаленко.

Наприкінці минулого року за порушення умов договору департамент розірвав угоду з ДП «Чарз-Авто», який обслуговував автобусний маршрут №33. У період із 24 грудня 2021 року до 12 лютого 2022 пасажирів цього напрямку перевозив транспорт приватного підприємства «Медіт-Сервіс». Через збитковість маршруту – відмовився працювати. 

Зараз міська влада готується до оголошення нового конкурсу на обслуговування 14 автобусних маршрутів. 

На сьогодні за проїзд у маршрутці пасажир має викласти 9 гривень, у тролейбусі – 7 гривень. 

Наразі міська влада працює над впровадженням електронного квитка. Це, серед іншого, дозволить контролювати кількість пасажирів, які користуються громадським транспортом. Зараз, за словами начальника управління транспорту Віталія Москаленка, валідатори розпочали встановлювати в тролейбусах. Їхню роботу в тестовому режимі вже запустили на маршруті №1 та 1А. У цьому транспорті за проїзд можна розрахуватися безконтактною карткою, мобільним телефоном чи годинником. 

Після впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в комунальному транспорті, наголошує Віталій Москаленко, договори про функціонування системи електронного квитка будуть укладені і з приватними перевізниками, які нині працюють у Черкасах. 

У разі наявності зауважень до роботи громадського транспорту в Черкасах, ви можете залишати скарги чи побажання:
— черговому оперативної служби за коротким номером 1505 або 050 464 60 60, 067 610 75 05, 063 207 26 05 з мобільного,
— управлінню транспорту — (0472) 36 01 72.

джерело