Черкаські депутати звернулися до держкерівництва з вимогою скасувати абонплату за газ

Відповідне звернення адресоване до Президента України, Прем᾽єр-міністра, прокурора та голови НКРЕ. У зверненні також ідеться про методики розрахунку тарифів на послуги з газопостачання та можливість зниження цін на газ для споживачів.

Черкаські батьківщинівці проти «драконівської» абонплати за газ.

У Черкасах демонтують незаконні кіоски та рекламні щити

Таке рішення прийняли депутати міськради в межах Програми впорядкування тимчасових споруд та зовнішньої реклами. На цю програму передбачено 1 млн 751 тис. грн.

Програмою заборонено розміщувати будь-яку рекламу на бульварі Шевченка, окрім сіті-лайтів. А всі рекламні носії, які зараз там є, будуть демонтовані.

Також депутати міської ради визнали роботу головного муніципального інспектора Олександра Давиденка незадовільною, оскільки у місті продовжує ширитися незаконна торгівля та тимчасові споруди. Власне посадовця у сесійній залі не було, за словами заступника, він перебуває на лікарняному.

Рік тому у Черкасах на людей упав біг-борд.

«Треба щось робити з охороною здоров᾽я у Черкасах», – депутат

Депутат навів приклад неналежного надання допомоги ургентним хворим. Зокрема, коли у Третій міській лікарні хворому не могли встановити правильний діагноз, потім поклали у інфарктне відділення, де після 20 днів перебування він помер.

Інший приклад непрофесійної діяльності навів депутат Павло Карась. Він зазначив, що у міських поліклініках величезні черги через некоректну роботу електронних систем, що створюють додаткові незручності як для пацієнтів, так і для лікарів.

Швидка допомога з «поліклініки на колесах» має стати реанімацією: Україною рухається реформа екстреної медицини.

У громадському транспорті Черкас хочуть скасувати пільгові перевезення

З такою пропозицією на сесії Черкаської міськради виступив депутат Олександр Згіблов. На його переконання адресна допомога може бути набагато ефективнішою, ніж компенсація пільгового проїзду перевізникам.

Під час обговорення запиту керівник фракції «Батьківщина» Роман Діскант запропонував запровадити картки на лімітовану кількість проїздів, а його колега Андрій Куча взагалі хоче заслухати звіт спеціаліста профільного департаменту щодо міських пасажироперевезень. У Павла Карася, як завжди, своя непохитна думка. І хоч у депутатів купа зауважень – запит підтримали 35 міських обранців.

Триває капітальний ремонт вулиці Гоголя в районі Центрального ринку. Роботи здійснюються з повним перекриттям руху транспорту на ділянці.

Колектив Черкаського університету просить врятувати життя викладачці

Завідувачці кафедри фізичного виховання ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олені Меньших вже вдруге поставили діагноз – онкозахворювання. Жінка пройшла вже 10 хіміотерапій, попереду чекає складна операція, вартістю 200 тис. грн. Половину коштів уже зібрали. Депутатів закликали допомогти зберегти життя матері двох дітей та професіоналу своєї справи.

Розбитий сіті-лайт у центрі Черкас став забавкою для дітей

По вул. Смілянській навпроти Будинку торгівлі невідомі розбили скло на рекламній конструкції. Понівечений об᾽єкт привернув увагу школярів.

Черкащани чекають коли від драмтеатру приберуть квіткові павільйони. 

Родини черкаських атовців отримали квартири на пільгових умовах

Документи вручили Дмитру Кутовому, Сергію Гетьману, Олександру Лінцю та Миколі Модлому. Сім’ям воїнів пропонують пільговий кредит до 30 років під 3% річних, за наявності дітей сума виплати зменшується. Представник Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву підписав з міським головою договір про співпрацю. Міськрада і депутатський корпусі і надалі співпрацюватимуть з Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву.

Черкаські атовці отримали бойові відзнаки від Президента.

Соснівку знов хочуть забудовувати. Орендар Андріївської дачі подав заяву у виконком

Питання забудови Соснівки, що сколихнуло Черкаси зимою цього року, знов стає актуальним.
Забудовник, вперто просуває своє бажання забудувати житлом цей мальовничій куточок черкаської природи.
На сесії Черкаської обласної ради, що відбулася 5 квітня, рішення про розрив орендних стосунків з орендарем Андріївської дачі не набрало потрібну кількість голосів, і відповідно, об’єкт нерухомості надалі перебуватиме у руках тих, хто хоче перетворити сосновий заповідний ліс на елітну новобудову.

Як стало відомо «Антені», приватне підприємство «Міськбуд-плюс» звернулося в Черкаську міську раду із заявою про надання містобудівних умов і обмежень для забудови на скандальній ділянці по Мендєлєєва,4.

На публічній кадастровій карті міститься інформація, що цільове призначення ділянки – для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

“Міськбуд-плюс” орендує вказану ділянку із вересня 2016 року. Засновниками і кінцевими бенефіціарами підприємства є жителька столиці Анастасія Бацуровська і черкащанин Анатолій Теличко.

Нагадаємо, “Міськбуд-плюс” – це те саме підприємство, яке збиралося будувати по Мендєлєєва, 4, 5 багатоповерхівок, котеджі та таунхаузи. 2 березня Черкаська міськрада скасувала дозвіл на внесення змін до детального плану території між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодороги Н-16 в місті Черкаси.
За існуючою практикою, перепрофілювання об’єкту в процесі будівництва з готелю, наприклад, на житлову забудову зі збільшенням кількості поверхів, площі забудови, тощо є поширеною схемою маніпуляцій в будівельній сфері. Тому є всі підстави вважати, що подавши заявку на будівництво готельного комплексу орендар має на меті подальше просування саме свого проекту, що так обурив містян.
Наприклад, саме таким чином в середмісті торгівельний центр «Фонтан-сітті», що мав розташовуватися замість фонтану у театральному сквері за драмтеатром перетворився на житлову багатоповерхівку, яка на думку багатьох містян істотно спополюжило і без того небездоганну архітектуру центра Черкас.

Як ми повідомляли раніш, просуванням проекту забудови Соснівки в Чекраській міській раді займамався безпосередньо секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький, а активно забудову заповідної частини міста підтримували депутати з фракції БПП в Черкаській міськраді. Саме після вибуху громадського супротиву і кількох невдалих спроб провести схвальні рішення на громадських слуханнях, позиції секретаря міської ради істотно похитнулися. І депутати з різних фракцій активно заговорили про усунення Радуцького із займаної посади.

Але , насправді, і заміна секретаря міськради не гарантуватиме, що Соснівку , нарешті, залишать у спокої. Корумпована судова система, яку в в Черкасах обійшли будь-які реформи, готова підставити плече будь-якому забудовнику за певних умов. Серед яких найголовніша – великі гроші.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підбив підсумки трьохрічного строку децентралізації

1 квітня 2017 року минає трьохрічний строк із дня затвердження Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка дала старт реформі децентралізації.

Реформа дала поштовх для розвитку місцевих громад та органів місцевого самоврядування.

Для реалізації плану децентралізації влади у Конституцію внесли зміни, які дозволили вирішити питання утворення виконавчих органів обласних та районних рад, реорганізації місцевих державних адміністрацій в органів контрольно-наглядового типу, дати чітке визначення адміністративно-територіальної одиниці – громади.

На думку Прем’єра, однією з основних переваг передачі повноважень на місця стало повноцінне наповнення місцевих бюджетів та незалежне розподілення коштів у громаді.

Децентралізація дала змогу почати створювати спроможний базовий рівень місцевого самоврядування. На початок 2017 року створено вже 366 об’єднаних громад, які Уряд визнав спроможними. До складу цих ОТГ увійшло близько 1800 колишніх місцевих рад. На 30 квітня 2017 року призначено перші вибори ще у 47 ОТГ. Наразі 3,12 млн людей проживають в межах об’єднаних територіальних громад. Такі темпи міжмуніципальної консолідації міжнародні експерти називають дуже високими.

Реформа децентралізації дозволила місцевим бюджетам позбутися залежності від загальнодержавного бюджету та централізованого розподілу коштів. Це дало змогу місцевим органам влади на розсуд громади розпоряджатися коштами та планувати витрати на довший строк.

За результатами 2016 року ресурси місцевих бюджетів перших 159 ОТГ зросли майже у 7 разів, порівняно з надходженнями 2015 року до бюджету місцевих рад, які увійшли до складу ОТГ, та склали 7,1 млрд грн. А надходження власних доходів місцевих бюджетів України зросли на 49,3% або на 48,5 млрд грн., порівняно з 2015 роком, та склали 146,6 млрд грн.

Володимир Гройсман наголосив на тому, що Кабінет Міністрів розробляє механізми контролю над якісним використанням коштів бюджету місцевих рад, та закликав громадськість та регіональних журналістів здійснювати постійний моніторинг розподілу грошей громади.

За інформацією Уряду України, власні доходи об’єднаних територіальних громад Черкащини(Білозірська, Єрківська та Мокрокалигірська), порівняно з 2015 роком, зросли майже у 4 рази, а з урахування трансфертів – у 8 разів.

Розробники адмінреформи переконані, що одне із значущих досягнень реформи – зміна свідомості громадян – перехід зі стану пасивного очікування змін до дій, до участі у прийнятті рішень щодо розвитку своїх територій і до відповідальності за прийняті рішення.

Читайте також: Володимир Гройсман запевнив, що проблему профтехосвіти на Черкащині буде вирішено.

На сесії Черкаської облради знову блокували трибуну та давали стусанів

Неспокійні засідання у Будинку рад вже стають традиційними. Цього разу трибуну заблокували ще до початку розгляду питань. Попри незручності депутати все ж розпочали роботу. В ході формування порядку денного фракція БПП відкликала свою заяву щодо блокади, а представник «Батьківщини» Михайло Мушієк навпаки, наполягав на включенні звернення до порядку денного.
Пропозицію колеги депутати не підтримали. І почали розглядати усі питання по порядку, залишивши політичні звернення накінець. Рішення приймали з порушенням регламенту й без обговорення, що обурило свободівця Юрія Ботнара.
Напруга у сесійній залі потроху зростала. Представники громадськості, які вимагали розгляду звернень до керівництва держави, хотіли відключити систему Рада, але їм завадили атовці. Після чого між активістами та заступником голови облради Вадимом Гайовичем відбулася штурханина. У конфлікт втрутилася поліція.
Через відсутність конструктиву голова облради Вельбівець переніс засідання на 19 квітня. Однак, вийти із зали депутатам не вдалося. Їх заблокували активісти.
Зрештою обласні обранці перейшли в режим «вільний мікрофон» і почали почергово висловлювати позиції стосовно рішення щодо блокади Донбасу.
Усі фракції погодились публічно напрацювати спільне рішення. Лише керівник БПП в облраді Костянтин Омаргалієв напросився до голови облради в кабінет, щоб уникнути тиску громади.
Насамкінець, керівники фракцій погодились пройти до кабінету для напрацювання спільного рішення, яке мають ухвалити на наступному сесійному засіданні.

У Черкаській облраді зірвали сесію через звернення щодо Донбасу.