Біля бази «Бакалея» активісти з «Національного корпусу» демонтували наливайку, встановлену без дозвільних документів, яка перекривала пожежний в’їзд до дитячого садочку


Мешканці мікрорайону 700-річчя у Черкасах відтепер можуть почувати себе більш безпечніше. Біля входу до тогівельної бази «Бакалія» представники «Національного корпусу» знесли незаконний павілійон-наливайку, де продавався алкоголь. Крім того кіоск перекривав пожежний в’їзд до дитячого садочку, що створювало неабияку небезпеку для дітлахів. Власник МАФу під час робіт не з’явився, а продавчиня не змогла пред’явити жодних дозвільних документів на торгівельну точку, яка роками була відомою точкою збору алко та наркозалежного контингенту мікрорайону.
Демонтований торгівельний крам та залишки намету активісти прибрали з проїзджої частини і склали на місці МАФу.
Крім того, як стверджують місцеві мешканці, наливайка протягом багатьох років була постійним місцем збору місцевих наркоманів. Про це свідчать шприци, найдені під час демонтажу, пакетики, ймовірно з під амфітаміну.
Під час демонтажу ніхто не чинив опір а багато перехожих виказували слова підтримки молодим націоналістам їх радикальних та ефективних дій.
Прибувша патрульна поліція не затримала жодного громадського активіста, але проводила частину з них до зупинки громадського транспорту, дискутуючі з ними по дорозі про правові аспекти проведеної акції.
На місце події патрульні викликали оперативну групу нацполіції, яка складає протокол огляду місця події. Вочевидь, такий розвиток ситуації для поліцейських був неочікуваним.

Працівники “Черкасиобленерго”, які 4 місяці не отримують зарплати, планують у вівторок, 25 квітня, перекрити авто-траси біля Благодатного та Умані з 12.00 до 14.00 та пікетуватимуть суд у Київі

Представник підприємства просить громадян із зрозумінням поставитися до тимчасових незручностей, та підтримати трудівників, сім’ї яких ве голодують.

У Черкасах менше половини будинків обладнані лічильниками тепла

Про це під час виступу на сесії  міськради повідомив директор «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір. Зокрема, він зазначив, що у Черкасах не діє постанова Кабміну щодо співвідносності тарифів у будинках, де є лічильники і там, де немає через бездіяльність ТЕЦ. Вона обладнала лічильниками тепла лише 30% підконтрольних будинків, тоді коли «Черкаситеплокомуненерго» встановило прилади на 90% житлового фонду.

Виступ керівника Телокомуненерго викликав хвилю запитань та зауважень. Зрештою, депутати зроблять висновки про роботу підприємства лише після того, як заслухають обох надавачів послуг.

Черкаські лікарі хваляться здобутками, а пацієнти не бачать результату

Про діяльність міського департаменту охорони здоров᾽я перед депутатами прозвітував керівник підрозділу Олег Стадник. Зокрема, він поінформував про забезпечення ургентних хворих ліками протягом першої доби, створення мережі електронних карток пацієнтів та закупівлі нового обладнання для міських закладів охорони здоров᾽я.

За словами керівника міської медицини, необхідно розширювати дію депутатського рішення не лише на забезпечення ургентних хворих ліками, а й засобами. Щодо електронної мережі карток – У Черкасах вже обліковуються 120 тис. пацієнтів. Незабаром і записатися на прийом до лікаря можна буде он-лайн. На це вже спрямували 900 тис. грн.

Також у міські медустанови закупили таку потрібну апаратуру, як наркозно-дихальну та рентген. У Третю міську лікарню планують придбати комп᾽ютерний томограф. Попри позитивні зрушення у галузі черкаської медицини пацієнти скаржаться на недопрацювання лікарів. Зокрема, черкащанин Ігор Афанасьєв стверджує, що міські лікарі винні у хворобі його новонародженої дитини.

Інший нещасний випадок – смерть 70-річного пацієнта в Третій міській лікарні. Є нарікання, що були проведені не всі необхідні заходи для порятунку людини і що, чоловік помер через недбалість лікарів. Випадок продовжує вивчати спеціальна комісія.

Депутат вимагає перевірити, який газ горить у домівках черкащан

Під час сесії Черкаської міськради з відповідним зверненням виступив депутат Станіслав Лукирич. Він зазначив, що комісію з перевірки якості газової суміші своєчасно не створили, тож вимагає до кінця тижня організувати її роботу, або притягти посадовців до відповідальності. На думку депутата, експертиза необхідна з метою визначення реальної собівартості українського газу.

П᾽ять черкаських будинків лишилися без газу – на захист мешканців стали депутати міської ради.