У черкаській галереї відкрилась «Країна дитинства»

На виставці  представлені роботи дітей, віком від 3 до 16 років. Всі вони – вихованці студії «Сходинки», що працює у Багатопрофільному молодіжному центрі Черкаської міськради. Експозиція складається із дитячих малюнків, а також виробів із глини. Роботи перебуватимуть у Галереї народного мистецтва протягом тижня.

Дивіться також: В Черкасах пройшла перша спільна виставка родини Теліженків. 

Громадський активіст Сміли шукає справедливості в Черкаських судах

Ілля Слободянник один з активних громадських активістів Сміли, які постійно намагаються контролювати дії міської влади. На нього був скоєний напад, в результаті якого, його жорстоко побили. Смілянські правоохоронці не поспішають проводити слідчі дії та відкривати кримінальне провадження з цього факту. Суддя Придніпровського суду Черкас відмовив Іллі Слободяннику в задоволенні його скарги. Але активіст має намір доводити свої правоту в інших судах різних інстанцій.

Дивіться також: Депутат Черкаської міськради Шадловський відстоює свої права у суді. 

Проставляння апостилю: що потрібно знати при подачі документів за кордон

Найпростішим способом використання документів за кордоном є проставляння апостиля – спеціального штампу. Він засвідчує справжність підпису особи і печатки. Легалізацію іноземних документів  було скасовано ще у 1961 році Гаазькою Конвенцією, до якої приєдналося більше, ніж 90 країн світу.

З 20 листопад 2015 року в Україні запроваджено Електронний сервіс з проставляння апостилю на офіційних документах. Виписка з Єдиного державного реєстру для проставляння апостилю надається державним реєстратором ГТУЮ. Усі документи для отримання апостилю подаються до відділу ДРАЦС лише державним реєстратором.

Дивіться також: Черкащанам нагадують про вимоги до оформлення скарг у сфері державної реєстрації.

Надзвичайна подія: у центрі Черкас вишикувались 40 карет «швидкої допомоги»

Учасники прямують із Дахнівської Січі і на дистанції 5 км виконують різноманітні завдання. Виборювати першість приїхали кращі, але на місцях залишили своїх колег. Тож населення України може бути спокійним.

Лікар «швидкої» Пьотр в професії вже 6 років. Каже, що робота дуже важка і виснажлива, та кожен день відрізняється від попереднього. Екіпаж із Польщі у Черкасах вперше.

На відкриття змагань до Черкас прибула і народна депутатка з питань охорони здоров᾽я Ірина Сисоєнко. Вважає українських лікарів найкращими та лобіює фінансування екстреної медицини у Верховній Раді.

Як відомо, нині в Україні відбувається медична реформа. Та попри проблеми в галузі лікарі «швидкої» щодня рятують життя.

Дивіться також: Швидка допомога з «поліклініки на колесах» має стати реанімацією: Україною рухається реформа екстреної медицини.

 

У Черкасах з’явиться ще один “McDonald’s”

На одному з торговельних центрів в середмісті Черкас встановили вивіску нового закладу громадського харчування. Процес встановлення назви ресторану швидкого харчування на фасаді торговельного центра завдав незручностей перехожим та пасажирам громадського транспорту

Дивіться також: Біля ЦДЮТ буде дитячий сквер. Підприємці проти цього

О’єднання відділень – майбутнє смілянської медицини

Наступним кроком в цьому напрямку, запевняють медики, буде логічно об’єднати пологові відділення. Одне потужне акушерсько-гінекологічне відділення планують створити на базі районної лікарні імені Софії Бобринської.

Дивіться також: Смілу відвідала регіональний менеджер Всесвітнього дитячого фонду

100-річний ювілей святкує Черкаський краєзнавчий музей

На святкування з нагоди сторіччя з дня заснування Черкаського краєзнавчого музею завітали історики-краєзнавці Черкащини,митці, працівники культури та представники влади. Організатори влаштували на площі перед будівлею виставку краєзнавчої літератури та витворів декоративно ужиткового мистецтва. Окреме місце на виставці було відведено старовинним рушникам, що входять до музейних фондів.Студенти Черкаського національного університету пригощали усіх охочих варениками, а артисти-аматори влаштували концерт просто неба. У фойє музею влаштували виставку ретро-світлин, які попри те, що мають історичну цінність, ще додали колориту до святкування сторічного ювілею головного музею

Дивіться також: В Черкасах пройшла перша спільна виставка родини Теліженків

В Черкасах пройшла перша спільна виставка родини Теліженків

Спільну виставку майстри приурочили до 100 – річного ювілею Черкаського обласного краєзнавчого музею. Після огляду експозиції з картин та витинанок відбулося дефіле від «TELIZHENKO. Fashion house”. Усі моделі, що взяли участь в показі, студентки Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького

Дивіться також: З нагоди Дня вишиванки в Мистецькому Арсеналі відбувся етнопоказ “Українські Амазонки”