Згадати все: свідки війни про окупацію Черкас

Нині виповнюється 75 річниця окупації Черкащини під час Другої світової війни. З нагоди сумної дати представники місцевих ветеранських організацій, свідки воєнних подій та краєзнавці зібралися, щоб пригадати як це було.

Рідні землі Черкащини захищали 157 героїв Радянського Союзу та 38 повних кавалерів ордена бойової слави. На території області відбувалися одні з найважливіших подій в історії Другої Світової війни, такі як битва за Дніпро і Корсунь-Шевченківська битва. Сьогодні черкащани пригадують ім᾽я кожного захисника.

Корінна черкащанка Алла Філаретівна Марінченко була ще дитиною, коли німці зайшли у місто. Але добре пам᾽ятає репресії, засідки та як сім᾽я отримала звістку про смерть батька.

З огляду на події 75-річної давнини нащадки Героїв проводять паралель із російсько-українською війною на Сході України та понад усе бажають Україні миру.

Олег Стадник: «Центр матері та дитини ніхто не закриватиме»

Навколо міського пологового будинку «Центр матері і дитини» знову точаться чутки. Трудовий колектив просить не закривати їхній заклад, а серед пацієнтів зростає соціальна напруга. Про це під час сесії міськради повідомив депутат Роман Шевченко. Хвилю підхопили й глядачі «Антени». У соцмережах вони підтверджують факт переходу частини лікарів з бази по вул. Конєва до пренатального центру. Хто в подальшому буде лікувати черкащанок та приймати їхні пологи наші кореспонденти дізнавалися у міському департаменті охорони здоров᾽я.

Наразі міський департамент веде перемовини з обласним управлінням щодо забезпечення кадрами пренатальний центр. За словами головного лікаря Черкас Олега Стадника, потік людей в будь-якому разі розподілиться між профільними лікувальними закладами, тож спеціалістів вистачить на всіх.

Зокрема, вагітні жінки як і раніше ставатимуть на облік у пологовому будинку свого мікрорайону і за умови нормального перебігу вагітності там і народжуватимуть. До перинатального центру направлятимуться лише ті жінки, що мають проблеми з вагітністю та її наслідками.  Новостворена медична установа матиме справу лише з вагітністю та пологами і не замінить жіночих консультацій та гінекології, як галузі підтримки жіночого здоров᾽я. Орієнтовно обласний перинатальний центр буде відкрито наприкінці жовтня.

Мер особисто проінспектував ремонтні роботи по Благовісній

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко особисто перевірив хід виконання ремонтних робіт по вулиці Благовісній на відрізку Грушевського-Можайського. Пан Бондаренко задоволений темпом робіт дорожників. Представник підприємства-підрядника відмітив, що під час ремонту робітники використовують геотекстильну сітку та щебенево-мастиковий асфальтобетон, що збільшить термін використання покриття.

Батьківщинівець проти хаотичного продажу землі в Україні

Депутати Верховної Ради від фракції «Батьківщина» зареєстрували законопроект №5123 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників». Законопроект зосереджений на захисті земель України від «дерибану» і тотальної приватизації. З 1 січня 2017 року закінчується строк мораторію на продаж землі. Не продовження мораторію, введе в Україні ринок землі. Таким чином дрібні землевласники залишаться без будь-якого захисту. За рахунок цього власники великих капіталів зможуть безперешкодно скуповувати землі сільськогосподарського призначення, що, фактично, заведе селян в рабство.

Чиновники розказали про дороги міста та області

Наразі продовжується «дорожній період», тому роботи з ремонту доріг не припиняються. Ремонтом доріг в місті Черкаси займається два департаменти: архітектури і містобудування та департамент житлово-комунального комплексу. Результатом роботи департаменту архітектури є: завершення робіт по вулиці Молоткова, в стадії завершення вулиця Чорновола, та ремонт вулиці Благовісної на відрізку від Грушевського до Можайського. Департамент житлово-комунального комплексу виконав капітальний ремонт на більш ніж 20 ділянках доріг міста, серед них вулиці, де ремонт не проводився з часів здобуття Незалежності( Чайковського, Галви, Нечуй-Левицького).

Також щодо стану обласних доріг, ходу виконання ремонтних робіт та підготовки до зимового сезону розповів представник Укравтодору в Черкаській області Руслан Гребенюк.

За словами пана Гребенюка в суму 150 млн гривень також входить утримання узбіччя та підготовка матеріалів до зимового періоду. Тому не всі кошти розраховані на ремонт автошляхів.

Що турбує російських журналістів?

У сучасної російської пропаганди є три основні мети: дестабілізація політичної ситуації в Україні, введення в оману світового співтовариства, а також забезпечення максимальної підтримки населенням Росії політики Путіна. Зараз  фактично іде консцієнальна війна, тобто війна не проти когось, а за свідомість людей. Путінська Росія на території України воює за уми наших співгромадян та світової спільноти. При цьому російські ЗМІ не гребують жодними засобами, масово використовують брехню, перекладаючи відповідальність, як то кажуть, із хворої голови на здорову. Про це свідчить, наприклад стаття «НАТО беспокоится насчёт Донбасса», опублікована на ресурсі «News-Times.ru. Украина».

Автор публікації турбується про те, що «Миссия ОБСЕ на Донбассе и иные международные наблюдатели отмечают: обстановка на линии соприкосновения вновь обострена. Режим прекращения огня нарушается, и это беспокоит многих ответственных политиков». Цікаво, що «журналіст» зі зрозумілих причин не згадує, хто саме порушує режим припинення вогню, постачає бойовикам так званих ДНР-ЛНР озброєння та боєприпаси. Не  звертає він увагу читачів і на те, що тисячі покидьків із різних регіонів Росії воюють на боці терористів й це аж ніяк не сприяє виконанню Мінських домовленостей та припиненню військових дій.

Українці – миролюбна нація. Ми не зазіхаємо на території суверенної держави-сусіда, хоча історично на деяких із цих земель  віками жили українці. Але, якщо ворог   не зважає на наші кордони, хоче порушити територіальну цілісність держави – він отримує адекватну відповідь. І не варто путінським «рупорам пропаганди» знову й знову видавати чорне за біле – і українцям, і росіянам, і міжнародній спільноті абсолютно ясно, хто є загарбником, підбурювачем конфліктів та постачальником зброї, а хто мужньо боронить рідну землю.

Діти атовців продемонструють власну творчість

21 вересня о 17 годині у приміщенні Черкаської обласної філармонії відбудеться художня виставка дітей воїнів АТО. Також дітки підготували концертну програму, яку презентують о 17:30. Організатори запрошують всіх бажаючих підтримати творчість дітей захисників України.

«Водоканал» запроваджує інновацію

За ініціативи керівництва КП «Водоканал» в місті Черкаси встановлюють  автомати з продажу питної доочищеної води. Перші автомати вже встановлені біля приміщення «Водоканалу». Проект започаткований з метою зменшення черг в пунктах продажу води. А також в планах «водоканалівців» збільшити кількість автоматів з продажу води – встановити їх у віддалених районах міста.

У Черкасах відкрили виставку, присвячену освітянам-атовцям

За ініціативи черкаських освітян та музейників у приміщенні інституту післядипломної освіти була презентована виставка, присвячена педагогам Черкащини, які воюють на Сході та стояли на барикадах під час Революції Гідності. Виставка отримала символічну назву: «Воїни світла».

Виставка вмістила в себе спогади, вислови та особисті речі учасників подій на Майдані та захисників східних рубежів України. Загалом в зоні АТО службу несуть 33 освітяни з Черкащини, троє з яких загинули на війні.

Організатором виставки виступила заступник директора Краєзнавчого музею Тетяна Кайдалова. За словами організатора, ця виставка далась нелегко, адже серед друзів та знайомих є люди, які воювали, які поранені.

Виставкою організатори вкотре нагадали, що українці – це сильна та нескорена нація і що допоки є люди, які захищають Україну, у неї є майбутнє.