Місце Оборони Донецького аеропорту в історії України: Думка черкащан

В ці дні два роки тому тривала остання оборона Донецького аеропорту. Сумарно наші війська протягом 242 днів тримали оборону приміщень летовища. Тож яке місце займає ця оборонна операція в історії України ми запитали у черкащан.

«Люди витримали, не витримав бетон». У Черкасах показали фільм про кіборгів.

У Черкасах зустріли Свято Водохреща

У Черкасах традиційно відзначили Водохреща. Сотні вірян завітали до Свято-Троїцького собору, щоб освятити воду та помолитись. Священнослужителі провели святкову службу, а згодом, хресною ходою, відправились на Дніпро, аби там провести обряд хрещення води.

Черкащани масово пірнають в крижаний Дніпро.

«Люди витримали, не витримав бетон». У Черкасах показали фільм про кіборгів

Історичні кадри та спогади тих, що вижили, поєдналися у стрічці «Воїни духу» завдяки режисерам Тетяні Кулаковській та Анні Мартиненко. Для черкаського глядача презентація фільму відбулася у кінотеатрі «Україна».

Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року по 21 січня 2015. За цей час українська сторона втратила близько 200 бійців, понад півтисячі було поранено. Фільм «Воїни духу» розповідає про захист і оборону Донецького аеропорту українськими військовими вустами трьох воїнів, які захищали новий термінал та метеостанцію аеропорту у крайні дні оборони. Деякі бійці пройшли випробування ворожим полоном, вижили та повернулися додому.

Відзнаки «Почесний громадянин м. Черкаси» вручили родичам загиблих атовців.

 

У Черкасах традиційно відзначили День Соборності України

Представники влади та громадськості поклали квіти до пам᾽ятника борцям за волю України. Після покладання квітів у Свято-Троїцькому соборі відбувся урочистий молебень. День Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.

Черкащани масово пірнають в крижаний Дніпро

Щорічно 19 січня тисячі черкащан виходять на Дніпро, щоб зануритись у крижану воду, таким чином відзначити Свято Водохреща. Цьогоріч, на пляжі «Рів’єра», для всіх учасників традиційного обряду були облаштовані спеціальні роздягальні, також людей пригощали гарячими напоями та смачної кашею.

Черкащан не лякає 10-градусний мороз. Вони полюбляють зимою купатися в Дніпрі.

Атмосферне явище перетворило місто на витвір мистецтва

Поморозь зробила з міста витвір мистецтва. Дерева прикрашені у білий колір, що створює прекрасну картину природу Черкас.

Черкаси занурились у туман.

Замковий узвіз перетворився на суцільну ковзанку

Замковий узвіз перетворився на суцільні ковзанку. Пішохідна частина спуску не посипана засобами, які убезпечують поверхню від ожеледиці. Це спричинює додаткові незручності містянам а також загрожує їхньому здоров’ю.

В одному з черкаських під’їздів п’яний чоловік не спромігся піднятись сходами.

Черкащан запрошують побачити Кобзаря на полотні

У музеї «Кобзаря» відкрили виставку вишитих робіт із зображенням Тараса Шевченка. До колекції увійшли роботи як професіоналів, так і аматорів.  Серед майстрів-вишивальників є і чоловіки, зокрема, Сергій Притула. Усі роботи особливі.

Раніше у музеї "Кобзаря" експонували марки, грошові купюри та інші речі, на яких зображений Тарас Шевченко.

Заступник міського голови Черкас: «Стихійну торгівлю породжує бідність»

Негаразди у державі виштовхують людей на вулицю у пошуках заробітку, - переконаний заступник міського голови, який курує роботу муніципальної інспекції, Геннадій Шевченко. Через це виникає стихійна торгівля.

Влітку міська рада спільно з поліцією активно боролася з проявами незаконної торгівлі, однак взимку вона знову відродилася. У центральній частині міста найбільш показовим місцем, де підприємці реалізовують продукцію без дозволів – тротуар біля ЦДЮТ. Через велике скупчення людей там навіть не вдалося якісно покласти плитку.

Муніципальна інспекція і надалі буде продовжувати протидіяти незаконній торгівлі. Однак, поки не зміниться дохід та свідомість людей – зміни даватимуться важко, вважає заступник міського голови.