Служба безпеки України зібрала доказову базу на ворожу поплічницю, яка передавала представнику спецслужби рф розвідувальну інформацію про місця базування та переміщення Сил оборони на території Черкащини.

У квітні цього року співробітники СБУ затримали агентку в ході спецоперації. Зловмисницею виявилась місцева мешканка, яка потрапила у поле зору представників фсб на початку повномасштабного вторгнення рф. Представники російської спецслужби дистанційно залучили її до негласної співпраці.

За даними розслідування, зловмисниця збирала
дані про місця розміщення військових об’єктів на території регіону.

Отримані відомості передавала агресору через закритий чат у месенджері у вигляді координат і детального опису об’єктів.

Також, агентка намагалась працевлаштуватись в органи державної влади з метою збору та передачі інформації щодо функціонування держустанови та дані про об’єкти критичної інфраструктури.

Встановлено, що за успішне виконання завдань окупанти обіцяли своїй поплічниці грошову винагороду.

Крім цього, фігурантка поширювала у забороненій соцмережі «Вконтакте» фейки про війну в Україні та пропагандистські матеріали з виправдуванням дій окупантів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили зловмисниці про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
▪️ ч.2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників).

Наразі скеровано до суду обвинувальний акт щодо фігурантки.

Розслідування проводили співробітники CБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Від editor