Працівники колишньої СУБ «Митниця» вимагають виплати зарплати

У жовтні 2016 року рішенням міської ради активи КП СУБ «Митниця» перейшли на баланс «Соснівської СУБ». Колишні комунальники стверджують, що їх звільнили примусово і вимагають компенсації. З цього приводу працівники неодноразово зверталися до міської влади, але безуспішно. Юридично СУБ «Митниця» ще існує, тож виплата зарплат можлива лише після ліквідації підприємства. Вирішити питання у договірній формі не вийшло, тому колектив звернувся до суду.

У середмісті Черкасах вкотре спаплюжено пам’ятник Бандері та Шухевичу

Акт вандалізму, імовірно стався сьогодні у ночі. Невідомі розмалювали постамент пам’ятного знаку написами «Никто кроме нас» та фашистською символікою. Також чорною фарбою вандали вивели літери ВДВ. Нагадаємо, пам’ятник встановлено минулого року активістами ВО «Свобода».

У Черкасах вандали знову спаплюжили пам’ятник. 

Громадські активісти закликають міську владу заборонити виступ пересувного цирку у Черкасах

Під час засідання Черкаського міського виконавчого комітету, що відбулося 12 вересня, громадська активістка Діана Тяско закликала міську владу не надавати дозволи пересувним звіринцям та пересувним циркам, що використовують в комерційних цілях диких тварин.

У Черкасах ніхто не може дати ради циркові. 

Баскетбольний довгобуд на Митниці

«З подібним відношенням до занять спортом, чемпіонів не виховати!»,- громадські активісти Митниці.

Вже більше ніж пів року тому, на спортивному майданчику школи № 34 встановлено нові баскетбольні щити. Втім, це єдине, що має відношення до олімпійського виду спорту.

Майданчик на якому встановленні спортивне знаряддя, абсолютно не придатний до проведення змагань, або навіть стритболу. Ця місцина, швидше нагадує вигін для худоби, а не баскетбольний майданчик.

«Звинувачення Радуцького у навмисному зволіканні з виділенням коштів безпідставні»,- С. Овчаренко. 

Містян запрошують до діалогу про Черкаси

Спільний телевізійний проект Національного Корпусу, Черкаської міської ради, телекомпанії Антена. Програма «Діалоги про Черкаси». Обговоримо «Совьєтську» спадщину в системі освіти. До дискусії запрошуються усі бажаючі. П’ятниця, 15 вересня, 17.00. Площа ТРЦ «Хрещатик-сіті».

Черкаські ультрас та активісти «Нацкорпусу» придбали ігрову форму для «Черкаського Дніпра».  

Впровадження інклюзивної освіти: черкаські реалії

Відтепер батьки дітей з особливими освітніми потребами можуть обирати у якому закладі навчатиметься їхнє чадо. Такі зміни регламентуються новим Законом про інклюзивну освіту. Раніше дітей з вадами здоров᾽я переводили на індивідуальне навчання вдома, відправляли до спецшкіл чи інтернатів.
Постає питання, чи готові українські навчальні заклади прийняти «особливих» учнів. Наприклад, у Черкасах інклюзивна освіта почала набирати обертів 5 років тому. Але досі не всі школи та садочки мають подібний досвід роботи.
За інформацією міського департаменту освіти та гуманітарної політики, у 2016-2017 навчальному році на інклюзивному навчанні у 27 класах 14 шкіл перебували 33 учні. За кількістю лідирували школи №6,10 та 34, де здобували освіту по 5 осіб з особливими потребами. Навчальний процес забезпечували 9 асистентів учителя. Біля навчальних закладів встановили пандуси, поручні та обладнали туалетні кімнати.
Детальніше ознайомитися із процесом впровадження інклюзивної освіти прямуємо до Черкаської школи №6, адже вона була однією з перших у місті, хто наважився на освітні зміни.
Минулого року у школі навчалося 5 учнів з особливими освітніми потребами, нині їх троє. З дітьми тут працюють логопед, дефектолог і практичний психолог. Основна мета – соціалізація. У школі також запроваджено ставку асистента вчителя. Він знаходиться поруч і допомагає учневі швидко зорієнтуватися у підручнику, знайти потрібну сторінку чи завдання.
Діти з вадами здоров᾽я, як і всі інші відповідають на уроках, а на перервах спілкуються з однолітками та беруть участь у позашкільних заходах. Деякі з них вирізняються творчими здібностями та навіть стають відмінниками.
Наші кореспонденти намагалися зв᾽язатися з батьками учениці з особливими потребами, та на жаль, вони відмовились від коментарів.
Вчителі зізнаються, що проблема з впровадженням інклюзивної освіти досі не вичерпана, адже часто батьки не визнають затримку розвитку своєї дитини, або ж навпаки, вирізняють її поміж інших. Тоді адаптація проходить складніше. На жаль, кількість дітей, що потребують інклюзивного навчання щороку зростає.

У черкаському музеї показали, як змінювалася шкільна освіта протягом сторіччя. 

Почесна варта: день із життя черкаських пожежників

Вогнеборці, пожежники, рятівники – назва цікавої і водночас небезпечної професії. Відразу уявляються кремезні чоловіки, що вибігають із вогню з брандспойтами в руках. Вони дійсно витривалі і треновані, та водночас мають гарне почуття гумору і вірять у прикмети. Кореспондентам «Антени» вдалося повартувати разом із черкаськими рятувальниками і дізнатися, як проходить їхній робочий день.
Під час шикування начальник пожежної частини надає варті оперативну інформацію за останню добу, перевіряє документи та дає розпорядження. Загалом при 2-й пожежній частині м. Черкаси працює 45 осіб, але на варту заступає десятеро. Після шикування здійснюється технічний огляд машин з перевіркою абсолютно усіх елементів.
Така автівка важить 11 тонн і вміщує 7 осіб. Кількість виїздів за добу залежить від сезону. На пожежі рятівники виїжджають лише у вогнетривкій формі. У кожного вона індивідуальна.
Після перевірки автівок і форми разом із особовим складом прямуємо на практичні заняття. Дорогою оглядаємо приміщення. До речі, працівники 2-ї пожежної частини дуже пишаються своїм підрозділом, кажуть що він один із кращих не лише в області, а й в Україні. У розпорядженні вогнеборців спортзал, сучасні душові, вбиральні, роздягальня, кімната відпочинку та кухня, обладнана усім необхідним. Словом, майже, як вдома. Навчальні заняття проходять у актовій залі. Сьогодні – медицина. Начальник пункту охорони здоров’я Іван Курненков показує і розказує, як надавати невідкладну допомогу потерпілим. Рятувальники почергово виконують завдання.
На виході зазираємо до диспетчерської. Розглядаємо спеціальні інструкції для оперативного реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації на складних об᾽єктах. Тут працює привітна дівчина Марина. Вона єдина представниця прекрасної статі на варті. Щоденно приймає до 10 викликів і в цілому задоволена роботою.
Прямуємо до виходу із частини, попутно жартуємо з рятувальниками і розпитуємо про прикмети. Як виявилося, пожежники народ забобонний. Під час чергування вони не говорять про гасіння вогню і бояться прати байовки, щоб не накликати пожежу. Тож впереддень професійного свята бажаємо хлопцям спокійної варти і сухих рукавів.

У Долині троянд сталася пожежа.