Західне місто на ЧЕ: відомі та незвідані Чернівці

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – це український Хогвартс, обличчя міста. Його забражають на марках, листівках та сувенірній продукції. Центральний корпус навчального закладу включено до списку Юнеско, як колишню резиденцію митрополитів. Нині пам’ятці архітектури 142 роки, всередині зберігся інтер’єр 19 ст. В холі – статуї, арки, мозаїка та декоративні сходи і колони. На другому поверсі – розташувалися розкішні зали: мармурова, блакитна і червона. Тут проходять конференції, церемонії нагородження та інші урочистості. Словом, ну дуже атмосферне місце, що відчувається в найменшій дрібниці.

У центральній частині Чернівців теж є на що погледіти, приміром, вірмено-католицький собор, збудований коштом громади. Тут донині можна почути орган під час проведення концертів та інших культурних заходів. Неподалік розташувався художній музей з декоративними фігурами та колонами, його фасад прикрашає унікальне панно. Будівля є пам’яткою архітектури національного значення.

Основну пішохідну вулицю Чернівців названо на честь української письменниці Ольги Кобилянської. Саме тут розташувалися невисокі старі будинки, невеликі крамниці, кав’ярні, сувенірні лавки та книгарні. Така собі типова вулиця у стилі західної Європи: вузенька, з бруківкою, кованими скульптурами, декоративними ліхтарями та затишними дворами.

З-поміж великої кількості закладів харчування вирізняється «Панська гуральня». Родзинкою закладу є збереження рецептів настоянок та пивоваріння часів Австро-Угорщини. Колись у підвалах будівлі таємно виготовляли алкоголь, обладнання збереглося донині, на стінах ще є масонські знаки, а куди ведуть підземні ходи досі не відомо нікому.

І це не єдине підземелля, яким славляться Чернівці. Виявляється, тут є власне метро. Так, вам не почулося. Тунель збудований наприкінці 70-х інженерами Київського метрополітену для відведення грунтових вод. Віднедавна об’єкт відкритий для туристів. Протяжність маршруту – 1200 м, діаметр тунелю складає трохи більше двох метрів, товщина грунту – від 16 до 40 м.

Рухатися вздовж тунелю можна лише у гумових чоботях, дощовику, з каскою та ліхтариком на голові. Адже навколо вода. Такі умови сприятливі для утворення сталактитів, з часом чернівецьке метро може перетворитися на справжню печеру. Подолавши небезпечний маршрут почуваємося переможцями і прямуємо на Соборну площу дивитися, як святкують чернівчани.

Як і скрізь, зі сцени лунають вітальні промови посадовців, поки містяни куштують смажене м’ясо запиваючи глінтвейном. Нарешті звучить: «Гей, ялиночка, гори» і на новорічній красуні сяють вогні. За словами заступника міського голови за останні кілька років внутрішній туризм до Чернівців зріс утричі. Лише цьогоріч на розвиток галузі спрямували 1 млн. грн. Найвідвідуваніші місця – національний університет та заклади гастрономії. Крім цього гостей приваблює зелений туризм на території області.

На відміну від центрального регіону, де села занепадають – на Буковині вони активно розвиваються. Тут варто побувати аби відчути національний колорит та повчитися у західняків правильно використовувати природні ресурси.

Черкаська Асоціація міст України пишається успіхами об᾽єднаних громад

Основним завданням організації є захист органів місцевого самоврядування. Серед напрямків роботи – внесення змін до законодавчої бази, допомога у вирішенні локальних питань, навчання, інформування, консультації.

Основна складність децентралізаційного процесу – недовіра і побоювання населення. Для розвіювання міфів Черкаське регіональне відділення Асоціації міст розкриває маршрути успіху для представників громад із різних областей України.

У Черкасах покажуть «маршрути успіхів» гостям із інших міст. 

Черкащани скаржаться на невивезене сміття

23-25 грудня у різних районах міста відбулися перебої з вивезенням побутових відходів з контейнерних майданчиків. Вітер розніс сміття на зелені зони на пішохідну частину міста. Причини несвоєчасного прибирання пояснив директор КП «Черкаська служба чистоти» Олександр Савенко.

У Черкасах вздовж вул. Гоголя не прибирають сміття. 

УВАГА! ЗМІНИ! Рух автотранспорту по мосту через Дніпро 27 грудня буде закрито з 9.00 до 18.00

Служба автомобільних доріг у Черкаській області повідомляє, що на мосту через річку Дніпро на автодорозі державного значення Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань на ділянці км 23+068 27 грудня будуть проводитися технологічні роботи. У зв’язку з цим, рух автотранспорту на цій ділянці автодороги 27 грудня буде закрито з 9.00 до 18.00.
Служба автомобільних доріг у Черкаській області просить усіх водіїв з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення ремонтних робіт і у разі необхідності здійснювати об’їзд через місто Канів.
Прес-служба САД у Черкаській області

У Черкасах юні художники зобразили музику зимової казки

Під такою назвою відкрилась тематична дитяча виставка у Галереї народного мистецтва, що по вул. Хрещатик. З полотен визирають казкові звірі, сніговики, жар-птиці, янголята та інші чарівні істоти.

У центрі експозиції робота із зображенням пані Зими. Її авторка Анастасія Небилиця – вихованка студії «Сузір᾽я» у майбутньому вирішила стати професійною художницею. Дівчина працює у різних техніках та стилях, експериментує. Серед учасників виставки – діти від 4 до 18 років.

Головна майстриня Черкащини Ольга Мартинова тішиться дитячими роботами та вбачає у кожній із щирість та відкритість. Виставка триватиме у Галереї народного мистецтва аж до Водохреща. Тож усіх бажаючих запрошують на оглядини.

Спілка художників Черкащини прийняла до своїх лав нових митців. 

Засідання черкаського міськвиконкому вкотре не відбулося

Як і минулого тижня, члени міськвиконкому вкотре проігнорували засідання. І хоча на порядку денному надважливе питання для усього міста, кворуму не було. Нагадаємо, виконавчий комітет має розглянути та затвердити проект бюджету на наступний рік. Це головний фінансовий документ міста, за яким Черкаси мають жити впродовж 2018 року. Поки він не пройде процедуру затвердження міськвикомом, його не розглядатимуть ані профільна депутатська комісія, ані міська рада. Сподіваємось, це відбудеться до кінця цього року. В іншому випадку це матиме негативні наслідки для всіх процесів життєдіяльності міста.

 

Дивіться також: Черкаський міськвиконком нарешті зібрався для роботи, втім, ненадовго

“Жити та працювати по 1/12 бюджету ми не зможемо”,- Наталія Джуган

Виконавчий комітет має розглянути та затвердити проект бюджету на наступний рік. Це головний фінансовий документ міста за яким Черкаси мають жити впродовж 2018 року. Поки проект бюджету не пройде процедуру затвердження міськвиконком, міська рада його не розглядатиме. Про це розповіла “Антені”директор департаменту бюджетної політики Наталія ДЖУГАН.

У черкаському бюджеті розвитку закінчилися кошти