На черкаське підприємство накладено штраф у розмірі 5 584 500 грн за порушення вимог законодавства про працю

Інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області при проведенні інспекційного відвідування виявили, що підприємство (м. Черкаси) допустило до виконання трудових функцій п’ятдесят осіб без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням, та повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного податку, чим порушило вимоги ч.ч. 1, 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України.

На підставі акту інспекційного відвідування посадовою особою Управління винесено постанову, якою на підприємство накладено штраф у розмірі 5 584 500 грн – за фактичний допуск п’ятдесяти працівників до роботи без укладення з ними трудових договорів.

Підприємство оскаржило постанову у судовому порядку. Свої вимоги обґрунтовувало, зокрема, тим, що між ним та працівниками укладено цивільно-правові угоди на виконання робіт (надання послуг).

Черкаським окружним адміністративним судом 5 грудня 2018 року ухвалено рішення, яким у задоволенні позову підприємству відмовлено повністю. Суд дійшов висновку, що постанова про накладення на підприємством штрафу є правомірною та оскарженню не підлягає.

На переконання суду, основною ознакою, що відрізняє підрядні відносини від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес організації трудової діяльності. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату.

Підрядник, який працює згідно з цивільно-правовим договором, на відміну від працівника, який виконує роботу відповідно до трудового договору, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик.

З аналізу наведених норм вбачається, що трудовий договір – це угода щодо здійснення і забезпечення трудової функції. За трудовим договором працівник зобов’язаний виконувати не якусь індивідуально визначену роботу, а роботу з визначеної однієї або кількох професій, спеціальностей, посади відповідної кваліфікації, виконувати визначену трудову функцію в діяльності підприємства. Після закінчення виконання визначеного завдання трудова діяльність не припиняється. Предметом трудового договору є праця працівника в процесі виробництва, тоді як предметом договору цивільно-правового характеру є виконання його стороною певного визначеного обсягу робіт.

Натомість, предметом цивільно-правових угод, укладених підприємством із фізичними особами, було виконання робіт охоронника, прибиральника, маляра, слюсаря, столяра, електромонтера, квіткаря, виховання та догляду за дітьми, медичного нагляду за дітьми, медичного нагляду та медичної допомоги дітям, фізичного виховання та догляду за дітьми, культмасового виховання та організації дозвілля для дітей, акомпаніатора, кухаря, помічника кухаря, офіціанта, бухгалтерського обслуговування, калькулятора тощо – тобто є процес праці, а не її кінцевий результат, оскільки вищевказані фізичні особи систематично виконували певні трудові функції відповідно до визначеного виду виконуваної роботи, у встановлений строк.

При цьому в укладених цивільно-правових угодах не визначено обсяг виконуваної роботи, а обумовлено у вигляді зобов’язання виконувати роботи (надавати послуги), тобто праця за цими договорами не була юридично самостійною, а здійснювалася у межах господарської діяльності підприємства з систематичним виконанням трудових функцій, що підтверджується отриманням оплати за виконану роботу щомісячно за фактичний період часу.

З текстом судового рішення можливо ознайомитись за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/78525962

Черкаські правоохоронці перевіряють інформацію про можливі порушення виборчого законодавства

До Черкаського відділу поліції надійшло ряд повідомлень про ймовірні порушення, пов’язані з передвиборчою агітацією. Правоохоронці розпочали перевірку.

Заявники повідомили поліцейським, що в місті Черкаси вони виявилено біл-борди, на яких розміщена інформація агітаційного характеру десяти кандидатів у Президенти України, в яких відсутні данні про замовника та кількість примірників.

Відповідна інформація зареєстрована в журналі єдиного обліку. За вказаними фактами поліція розпочала перевірки.

Сектор комунікації поліції Черкаської області

Анатолій Бондаренко доручив посилити роботу з прибирання снігу в Черкасах

Про стан зимового прибирання в місті йшлося сьогодні під час оперативної наради в мерії.

За інформацією виконувача обов’язків начальника управління інспектування Артема Овсієнка, нині інспектори проводять роз’яснювальну роботу з власниками комерційного сектору стосовно очистки прилеглих територій від снігу та ожеледиці.
Міський голова Анатолій Бондаренко звернув увагу на важливість такої ж роботи і з жителями приватного сектору, які, відповідно до Правил благоустрою, мають самостійно прибирати сніг біля своїх будинків. Натомість в окремих місцях територія біля приватних домоволодінь завалена снігом.
Представник управління інспектування зауважив, що в робочий час, коли працюють інспектори, – мешканців немає вдома, ввечері ж – в інспекторів немає повноважень.
Відтак, муніципальна інспекція акцентувала на дотриманні комерційними, приватними, комунальними та державними установами Правил благоустрою м. Черкас, якими визначено прибирання прилеглої до їх об’єкту території. Зокрема, тротуару, розташованого поруч до проїжджої частини.

У Черкасах чоловік стрибнув з даху тролейбуса на позашляховик

Чоловік заліз на дах тролейбуса і зняв токоприймачі, чим заблокував його роботу.

Мати хлопця пояснила, що її син страждає на психічні розлади.

Дивіться також: До підлітків біля «Любави» вчергове навідалася поліція

До підлітків біля «Любави» вчергове навідалася поліція

Патрульні поліцейські спільно з ювенальною превенцією та начальником департаменту освіти ЧМР Сергієм Вороновим здійснили рейд до місця масового скупчення неповнолітніх

За результатами рейду було складено низку адміністративних матеріалів і проведено профілактичні бесіди з підлітками

Дивіться також: В середмісті Черкас евакуатор зіштовхнувся з легковиком

відео: патрульна поліція Черкаської області

У Черкасах підбили підсумки роботи ГУ Пенсійного фонду України в Черкаській області за минулий рік

Підсумки роботи головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у 2018 році та основні пріоритети діяльності на 2019 рік обговорили 28 січня під час засідання колегії.

У роботі колегії взяли участь заступник Голови правління Фонду Владислав Машкін та голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець.

Начальник головного управління Світлана Зінник поінформувала про результати оптимізації структури та функціональних процесів в органах Фонду області та виконання завдань Пенсійного фонду України щодо стабільного фінансування та своєчасної виплати пенсії понад 410 тис. пенсіонерів області. Загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати в 2018 році становила 11 329,4 млн грн, що на 20 % більше порівняно з минулим роком.

Мобілізація коштів до бюджету Фонду була одним із пріоритетних напрямів у роботі Фонду. Планові показники 2018 року з надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, виконано на 118,9 %, зібрано 58,9 млн гривень. Понад план надійшло 9,4 млн грн.

Взаємодія в питаннях легалізації зайнятості з органами Державної фіскальної служби України, Державної служби України з питань праці, органами місцевого самоврядування, соціальними партнерами та висвітлення роботи у засобах масової інформації є постійними та результатативними. На Черкащині в 2018 році легалізовано понад 13 тис. робочих місць.

Світлана Зінник повідомила, що зроблено головним управлінням для поліпшення якості обслуговування громадян у регіоні. Протягом минулого року створено 16 додаткових віддалених робочих місць для надання пенсійних послуг, загальну їх кількість збільшено на 43%. Фахівці Фонду постійно інформують про можливість дистанційних методів обслуговування, переваги користування веб-порталом електронних послуг та нові сервіси Пенсійного фонду, у результаті чого кількість користувачів веб-порталом збільшилася на 59 %. В області зареєстровано 19 555 громадян для отримання послуги смс-інформування, вживається комплекс заходів щодо забезпечення безперешкодного архітектурного та інформаційного середовища для осіб із інвалідністю та інших мало мобільних груп населення. Забезпечено розміщення інформаційних табличок із дубльованим рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Заступник Голови правління Владислав Машкін зазначив, що пріоритетними завданнями Фонду у 2019 році залишатиметься наповнення бюджету Фонду, робота з боржниками, легалізація зайнятості, покращення якості обслуговування громадян, подальший розвиток та впровадження в операційні процеси Фонду інформаційних технологій.

Дивіться також: Черкаські пенсійники підвели підсумки першого півріччя

У лютому в Смілі стартує голосування за проекти Громадського бюджету

Громадський бюджет – таке поняття запроваджують у Смілі вперше. Незабаром уже стартує голосування за найкращі проекти, що розробили сміляни. Загалом їх 12-ть. Сім із них – це малі проекти, а п’ять підпадають під класифікацію великих.

Малі -проекти вуличного, квартального, районного значення, із бюджетом від 50 до 200 тисяч гривень, великі – міжрайонного та загальноміського значення, і їх бюджет від 200 до 800 тисяч гривень.

Зі смілянського бюджету на фінансування Громадського бюджету виділена сума у розмірі 1 млн грн. Тобто обрати сміляни мають тепер два проекти-переможці: малий і великий. Серед великих ініціативні сміляни, що прагнуть зробити своє місто кращим і життя у ньому комфортнішим, запропонували: реконструкція зони відпочинку «Графського парку» , облаштування (будівництво) баскетбольно-волейбольного майданчика (стадіон «Юність»), придбання сучасного музичного обладнання в Будинок культури ім. Т.Шевченка), створення пам’ятника магдебурзького права в центрі міста та розміщення скульптурної композиції пам’ятника О.О.Бобринського на однойменному бульварі.

Малих проектів більше. Створення майданчика для катання на роликах, лавка-міні-парк на центральній площі міста, благоустрій підходів до переходу через колії з вул. Одеської на Севастопольську) , благоустрій сходів від стадіону «Юність» до міського пляжу, спорудження меморіалу пам`яті жертв Голодомору та сучасної фотозони.

Голосування розпочнеться 4 лютого і триватиме до 24 лютого. Проголосувати можна в усіх філіях бібліотек Сміли та у приміщенні Смілянської міської ради.

У нас є шанс зробити нашу Смілу хоч трохи зручнішою. Давайте всі разом оберемо, куди витратити Громадський бюджет.

Дивіться також: З Кубку світу з хортингу сміляни повернулись переможцями

З Кубку світу з хортингу сміляни повернулись переможцями

З 23 по 28 січня курортна столиця України Трускавець стала ще й столицею хортингу. Це порівняно новий вид спорту, назва котрого походить від острова Хортиця.

Вже не вперше Трускавець приймає хортингістів з різних країн Європи та Азії. Хорти встановили у готельно-курортного комплексу «Карпати». Серед числа спортсменів , що взяли учать у змаганнях, були і сміляни, вихованці СК «Прайд», тренер Анатолій Левченко.

За Кубок світу приїхали поборотися спортсмени не лише з різних куточків України, але й зі Словаччини, Вірменії, Чехії, Польщі та Білорусі.

В спортивному залі відбуваються показові виступи, змагання в розділах «Двобій», «Форма», «Сутичка» та інші.

Сміляни не пасли задніх. Серед числа сильних суперників їм не забракло духу до перемоги, хорошого настрою, відваги та мужності. В результаті у них 26 медалей: 16 золотих, 7 срібних та 3 бронзові. За результатами змагань з 38 команд світу смілянський СК «Прайд» посів перше командне місце.

Тож додому повернулись із головним трофеєм – Кубком Світу з хортингу

Дивіться також: Любов Савченко, яка здійснила наїзд на 28-річного велосипедиста, суд залишив на волі

Водій намагався проскочити на червоне і спричинив ДТП, у якій постраждала водій іншої автівки

Близько 23-ї години 26 січня на перехресті вулиць Благовісної та Пастерівської у Черкасах сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждала жінка, повідомляє патрульна поліція Черкаської області.

Водій автомобіля Honda Accord намагався проїхати перехрестя на заборонений сигнал світлофора, у результаті виникло зіткнення із авто Audi 80, що їхало вулицею Пастерівською на зелене світло. Постраждала пасажирка Audi, її госпіталізовано до 3-ї міської лікарні.

На водія патрульні поліцейські винесли постанову за ч. 2 ст. 122 КУпАП. 

Далі справою ДТП займаються слідчі.

Дивіться також: В середмісті Черкас евакуатор зіштовхнувся з легковиком