Готуймо гумові чоботи: з 29 січня очікується денна температура до +6º

З 29 січня нічні морози послабнуть до 1-6º морозу, вдень 1-6º тепла. Прогнозуються опади у вигляді дощу та мокрого снігу, що спровокує сніготанення, повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр.

В цей період значну небезпеку становитимуть сніг і лід на дахах будівель та бурульки, які при падінні загрожуватимуть пішоходам та транспорту.

Читайте також: Вночі 27 січня знову сніжитиме. Приріст снігового покриву – 8-12 см

Вночі 27 січня знову сніжитиме. Приріст снігового покриву – 8-12 см

Вночі 27 січня у зв’язку з проходженням південного циклону  у наш регіон ще підкине порцію снігу – І рівень небезпечності ЖОВТИЙ, повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр.

Приріст снігового покриву може скласти 8-12 см, на дорогах ожеледиця.

Температура вночі та вдень 3-8º морозу. 

Новий робочий тиждень розпочнеться морозною та без істотних опадів погодою. Температура вночі 9-14º морозу, вдень 0..5º морозу.

У Черкаській області вантажівка ЗСУ з боєприпасами потрапила у ДТП

25 січня в районі села Княжичі Звенигородського району, що на Черкащині, під час руху військової колони, вантажівка «Урал» з’їхала на спуску в кювет, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За попередньою інформацією, дорожньо-транспортна пригода сталася через вклинювання в колону цивільного автомобіля, внаслідок чого водій військової вантажівки на слизькій дорозі та на спуску вжив необхідних заходів з метою уникнення зіткнення. Постраждалих немає.

Військовий «Урал» перевозив ящики з боєприпасами для забезпечення бойової підготовки. Боєприпаси перебували у неспорядженому стані. Невідкладно вжито заходів для перевантаження боєприпасів на інші автомобілі та продовження руху колони за визначеним маршрутом.

На місці події працюють відповідні служби. Загроз для цивільного населення немає.

Фото з фейсбук Костянтин Проценко

 

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї презентували вишивану карту Черкащини

24 січня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї презентували вишивану карту Черкащини. Мистецький проект «Моя вишивана Черкащина» було приурочено 65-річчю від часу створення. Черкаської області Після презентації вишитої карти буде відзначено вишивальниць, які над нею працювали.

Дивіться також: У Черкасах створюють вишивану карту області

75 років Корсунь-Шевченківської битви вшанували конференцією

У Смілі відбулась  науково-практична конференція. Присвятили її річниці початку Корсунь-Шевченківської операції. Саме ввечері 24 січня 1944 року розпочалась наступальна операція Першого Українського фронту та Другого Українського фронту. У вигляді науково-практичної конференції ветеранська обласна організація  вирішила відзначити ювілейну дату одної із найвідоміших операцій Другої Світової війни.  Найголовніше це вшанувати всіх, хто виборював перемогу у цих складних боях: від солдата до маршала, від дітей до сивих старих. Адже військова операціях охопила велику кількість населених пунктів Черкащини.

На конференцію завітали делегації із Черкас,  Черкаського та Корсунь-Шевченківського районів. Взяли участь і науковці із Черкаського державного технологічного університету.

Корсунь -Шевечнківська операція, зазначають історики була першою в своєму роді. ЇЇ досвід використовували згодом і в інших бойових діях. Вивчають його і нинішні вйськові Збройних сил України.

За виявлені в Корсунь-Шевченківській операції подвиги та мужність 23 частинам і з’єднанням 1-го та 2-го Українського  фронтів присвоєно почесні найменування “Корсунських”, 6 – “Звенигородських”. Тисячі солдатів і офіцерів були нагороджені орденами та медалями, 86 присвоєно звання Героя Рад. Союзу. Острівцем пам’яті, який не дозвололяє нам забути свою історію є Музей Корсунь-Шевченківської битви.

Бережуть і досі сучасники пам’ять про всіх полеглих у тих страшних боях Черкаського котла, і тих , хто пішов у вічні за ці 75 років з часу завершення цієї кровопролитної операції.  У місцях найбільш запеклих боїв встановлено пам’ятники та обеліски, об’єднані в Корсунь-Шевченківський меморіальний комплекс.