У Черкасах провели акцію проти «офшорників»

У Черкасах приєднались до всеукраїнської акції «Офшорників від влади – до суду». Приводом став скандал із оприлюдненням інформації про власників «панамських офшорів», серед яких 12 чинних та колишніх світових лідерів, в тому числі і представників української влади. Проте, на відміну від західних політиків, які поплатилися посадами, українські – залишились без покарання.
Черкаський осередок Руху «Справедливість» розмістив 5 інформаційних наметів, задля збору підписів громадян проти політиків, які ухиляються від сплати податків та відмивають гроші.

У Черкасах стартувало голосування за проекти громадського бюджету

З 1 по 14 листопада 2016 року розпочато голосування за проекти громадського бюджету міста Черкаси, переможці серед яких які будуть виконуватися в 2017 році.

У цьому році можна вибрати одночасно 4 найкращих проекти серед 70 поданих жителями міста. Підтримати проекти можуть жителі міста Черкаси за допомогою:

1) електронного голосування: на сайті Черкаської міської ради, розділ Громадський бюджет/Громадське голосування 2016 рік (ідентифікація через BANK ID, в тому числі за допомогою системи Приват-24, електронно-цифрового підпису);

2) паперового голосування: у приміщенні Черкаської міської ради (вул. Б. Вишневецького,36) з 8.00 до 20.00, крім вихідних 6 та 13 листопада 2016 року;  приміщення приміщень Придніпровського (бул. Шевченка, 117) та Соснівського (бул. Шевченка, 307) райвиконкомів, 1 поверх, з 8.00 до 17.15  (крім вихідних 5,6,12,13 листопада 2016 року). При собі мати паспорт та ідентифікаційний код. У випадку, якщо адресою реєстрації у паспорті є не м. Черкаси, то ще мати при собі інший документ, що підтверджує місце перебування, роботи, навчання, служби чи ін. в місті Черкаси. Загальна інформація на сайті Черкаської міської ради: розділ «Громадський бюджет».

Переможців буде визначено серед проектів за кількістю отриманих голосів серед проектів до 300 тис. грн. в межах суми 2,5 млн. грн. та серед проектів вартістю від 300 тис. грн. до 1 млн. грн. в межах суми 7,5 млн. грн.

Запрошуємо всіх небайдужих жителів вибрати найкращі проекти для реалізації в 2017 році.

Психолог розповів про депресію та її наслідки для здоров`я людини

Депресія — термін, що використовується для позначення настрою, симптому, та синдромів афективних розладів. Причиною депресії може послужити недостатній рівень серотоніну в мозку людини. Є два шляхи лікування депресії: медикаментозний та психотерапевтичний. Депресія проявляється у поганому настрої, низькій самооцінці, песимізмі, апатії, млявості, швидкій втомлюваності, всіляких нездужаннях, постійній невдоволеності, покинутості, безрадісності, відчутті нещасливості, пригніченості, тужливості, тривалому смутку та небажанні жити. Останнє, в дуже важких випадках депресії, приводить до самогубства.

Нагадаємо, що фахівці обговорювали тенденцію випадків суїциду на Черкащині.

Юлія Тимошенко презентувала нову програму розвитку села

Продаж сільськогосподарської землі є неможливим до того часу, поки в Україні не будуть створені цивілізовані правила для аграрного ринку.

Про це заявила Юлія Тимошенко під час свого виступу на Всеукраїнському селянському вічі, яке відбулося в Києві за ініціативи партії «Батьківщина» і об’єднало близько 10 тисяч аграріїв з усіх регіонів.

«Земля не може бути товаром до того часу, поки наші сімейні фермери не будуть мати можливості та гарантії, як зберегти цю землю в своїх руках, передати в спадщину своїм дітям, обробити її і дати країні найвищий рівень заможності», – наголосила політик.

Лідер «Батьківщини» звернула увагу, що в Україні 42 мільйони гектарів, тобто 72 % території країни – це родюча господарська земля.

Черкащан закликають зробити щеплення від сказу своїм домашнім улюбленцям

Сказ – смертельно небезпечна хвороба як для тварин, так і для людей. Про її прояви та небезпеку розповіла ветлікар, керівник дільниці по роботі з тваринами КП «Черкаська служба чистоти» Ольга Абукаре.

Вона закликає власників чотирилапих зробити вакцинацію своїм улюбленцям, оскільки у деяких клініках можуть навіть відмовити оглядати тварину, якщо у її паспорті відсутня відмітка про щеплення від сказу.

Працівники Черкаського драмтеатру обурені роботою обласного управління культури

19 жовтня, відповідно до нового закону про контрактну систему в галузі культури було оголошено конкурс на посади керівників державних та комунальних закладів культури. До цього переліку потрапив і Черкаський драмтеатр. Нового керівника обиратиме конкурсна комісія, до якої увійдуть 9 осіб – представники від управління культури та громадськості. Театральний колектив визначився зі своїми делегатами, але так і не дочекався від управління зразків документів, які згідно з офіційним листом потрібно надати не пізніше 2 листопада. У зв᾽язку з цим працівники театру забили на сполох, підозрюючи державний орган влади у навмисному гальмуванні процесу, аби не допустити громадськість до участі у конкурсній комісії. Вирішувати проблему акторам та костюмерам довелося у владних кабінетах.

Прояснити ситуацію у спеціаліста, що курує кадровий напрямок роботи в управлінні працівникам театру не вдалося. Ірина Стадник не змогла пояснити, чому зволікала з відправкою документів, лишень роздрукувала анкети та вручила їх представникам черкаського драмтеатру.

Вибачатися за підлеглих довелося керівнику обласного управління культури Олегу Островському. Спочатку він послався на людський фактор, потім на відсутність інтернету і врешті на працівників театру, які мали б здогадатися і самі роздрукувати необхідні анкети із сайту Міністерства культури України.

На завершення Олег Островський пообіцяв, що конкурс на заміщення вакантних посад керівників обласних закладів культури пройде в прозорий спосіб під пильним оком громадськості та преси.

У Черкасах розпочалася реконструкція бульв. Шевченка

Перший етап реконструкції охоплює ділянку від Соборної площі до вул. Небесної сотні. У поточному році планується виконати фрезерування покриття і прокласти нижній шар асфальту, – поінформував міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. В разі погіршення погодних умов роботи буде призупинено. Повністю оновити головну вулицю міста планують до кінця 2017 року.