У черкаському бюджеті розвитку закінчилися кошти

Про це повідомила директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган. Втім, рік вдасться завершити без боргових зобов᾽язань, зокрема перед працівниками бюджетних установ. Крім цього, під час засідання сесії депутати внесли зміни до основної міської скарбниці із врахуванням трансфертів з обласного та державного бюджетів.

У Черкасах визначили кращих серед проектів Громадського бюджету.

Президент ліквідував кілька черкаських загальних судів

12 грудня Президент підписав Указ №412/2017 «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів».

Рішення про ліквідацію низки черкаських судів Черкасах було прийняте 7 листопада на засіданні Вищої ради правосуддя.

Верховна рада правосуддя підтримала ліквідацію Черкаського і Чигиринського районних судів Черкаської області, Придніпровського і Соснівського районних судів міста Черкас та утворення Черкаського окружного суду.

Черкаська та Чернівецька області стали першими в реформі укрупнення судів України. Згодом реорганізація судової системи пройде у всій державі.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №412/2017

Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів

Відповідно до підпункту 6 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, статті 19, частини першої статті 21, пункту 40 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» постановляю:

  1. Ліквідувати:

Черкаський районний суд Черкаської області;
Чигиринський районний суд Черкаської області;
Придніпровський районний суд міста Черкас;
Соснівський районний суд міста Черкас.

  1. Утворити у місті Черкасах, Черкаському та Чигиринському районах Черкаської області Черкаський окружний суд із місцезнаходженням у місті Черкасах.
  2. Внести до розділу «Черкаська область» Мережі місцевих загальних судів, затвердженої Указом Президента України від 20 травня 2011 року № 591 «Питання мережі місцевих загальних та апеляційних судів», зміни, виключивши пункти 18, 19, 22, 23 та назву підрозділу «м.Черкаси».
  3. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування заходів, пов'язаних із реалізацією цього Указу.
  4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

 

раніше "Антена" вже писала, що Черкаські суди ліквідують першими в Україні

Черкаські депутати не змогли повторно висловити недовіру Савіну

Для цього банально не вистачило голосів. Попри вмовляння збоку секретаря міськради Радуцького «за» подолання вето міського голови проголосував лише 21 депутат при необхідних 28-и. Тим часом директор департаменту архітектури Артур Савін, якого «взяли на хабарі», відсторонений від посади.

На Черкащині СБУ викрила схему одержання хабарів під час розмитнення авто. 

Черкаські олімпійці готові підбити підсумки спортивного року

Асамблея відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області відбудеться 14 грудня 2017 року. Представники олімпійської родини області підіб’ють підсумки року та обговорять плани на майбутнє. Місце зустрічі учасників: мала сесійна зала Черкаської обласної ради, 1-й поверх за адресою бул. Шевченка, 185. Початок заходу о 10 ранку.

Під час асамблеї учасники розглянуть низку питань, зокрема звіт про діяльність відділення НОК України у Черкаській області у 2017 році, звіт ревізійної комісії, проект плану бюджету на 2018 рік, ротацію членів відділення НОК та інші.

Понад тисячу черкащан взяли участь в олімпійському забігу містом. 

Черкаси можуть потонути у снігові та смітті

Все через скандальний тендер на прибирання міських доріг. Торги на суму понад 60 млн. грн. занепокоїли секретаря Черкаської міськради Олександра Радуцького, тому він звернувся до СБУ та КРУ з вимогою перевірити доцільність закупівлі послуг.

Натомість, керівник департаменту ЖКК Сергій Танюк вважає, що секретар міськради піариться на зриві тендерів і називає такі умови закупівлі виправданими, оскільки сума може змінюватися залежно від виконавця та погодних умов.

У Черкасах досі не проведено тендер на зимове утримання доріг. 

Високопосадовці обговорили проблеми професійної освіти на Черкащині

Черкаська область має досить потужний промисловий, аграрний, інвестиційний, освітній потенціал. Водночас, підприємства і організації всіх сфер і галузей відчувають брак кваліфікованих кадрів. Критичною є ситуація із забезпеченням робітничими та інженерними кадрами. В області спостерігається міграція працездатного і соціально активного населення, молоді до країн Європейського союзу.

Відчутною є проблема виїзду за кордон молоді на навчання, яка посилюється тенденцією неповернення фахівців з вищою освітою до України. З іншого боку, простежується тенденція до критичного зниження рівня популярності та авторитету саме робітничих професій через невідповідність рівня заробітної платні та умов праці.

Найбільшим попитом у роботодавців Черкащини користуються такі робітничі професії як токар, електрозварник, тракторист, кухар-кондитер.

Черкащани шукали нові професії в гіпермаркеті «Епіцентр К». 

По вулиці Дашкевича тривають роботи із заміни комунікацій

Тротуари напроти навчальних корпусів №2 та №4 ЧНУ ім.Б.Хмельницького не придатні для пересування пішоходів. Ремонтники замінюють комунікаційні кабелі, що проходять під проїжджою частиною вулиці. Скільки триватимуть роботи та хто буде відновлювати тротуари наразі невідомо

 

Фонтан на площі перед Черкаської міськрадою ремонтують

У Черкаському краєзнавчому музеї вишивали мапу України

Акція «Україна моє вишивана» проходить на Черкащині. Кожен регіон України волонтери вишивають нитками особливого кольору. Після того, як над мапою попрацюють волонтери-вишивальниці у музеї, її передадуть до бібліотеки, а згодом долучаться до акції і викладачі Центру дитячої та юнацької творчості. Черкащина на вишитій мапі України позначена цифрою 13 та має бути вишита нитками рожевого кольору.

До 100 річчя Української армії черкаські історики провели ексклюзивну екскурсію

Поліція вибірково пропускає на міст фури, що порушують вагові обмеження в 5 тонн

Камера "Антени" зафіксувала, як патрульна поліція остановили перед дамбою фуру, вага якої перевищує 5 т.
Одночасно патрульні відпустили інший автопоїзд з цистернами. Його повна вага, ймовірно, перевищує 40 т. Журналісти просять обласну владу та патрульну поліцію пояснити причини вибіркового застосування норм права патрульними. Адже за раніш розповсюдженою інформацією, великовантажні машини шкодять процесам застигання бетонної плити на оновленому мосту, а вібрація від їх руху руйнує конструкції мостової споруди.
Інцидент стався 11 грудня 2017 року об 17.45 на клеверній розв'язці в Черкасах.
Розпорядженням голови черкаської ОДА Ю.Ткаченка на час ремонту мосту введено тимчасове обмеження на проїзд мостом та дамбою автотранспорту, загальна вага якого перевищує 5 т.
Відповідні дорожні знаки встановлені по обидва боки черкаської дамби, а на автошляхах до Черкас та Золотоноші встановлено інформаційні стенди, що інформують водіїв про обмеження та маршрути об'їзду переправи.

Як інформувала "Антена", в понеділок, 11 грудня 2017 року патрульна поліція почала зупиняти транспортні засоби, що порушували вагові обмеження. Однак, вже ввечері того ж дня зафіксовано безперешкодний проїзд мостом Тягачів з напівпричіпами та автопоїздів, повна вага яких в десятки раз перевищує введені обмеження. Поліція поки не коментує дії патрульних.