Люди голодують під стінами ОДА

Знову прості люди стикаються з проблемою свавілля чиновників. На цей раз владці зазіхнули на частину земель родини простих селян. За словами організатора пікету, частину земельної ділянки забрали під будівництво приватного дорожнього полотна. Пікетувальники вимагають моральної компенсації та справедливості, адже суд не може захистити їх та покарати неправих.

Чи пам’ятають черкасці проголошення Незалежності України?

Цьогоріч Україна відзначатиме своє двадцятип'ятиріччя. Ми запитали людей різного віку чи пам'ятають вони цей день а також чим для них, на сьогоднішній день, є це свято.

Хрест з Соборної площі – перенесли

Хрест присвячений загиблим героям Небесної сотні, який знаходився на Соборній площі перенесли до Свято-Троїцького собору.

Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан разом зі священиками провів молитву за Героями.

За словами священнослужителя, хрест знайшов своє місце, тут за ним будуть наглядати та підтримувати у належному стані.

Обласна влада привітала Сергія Куліша з поверненням на Батьківщину

Сергія Куліша продовжують вітати с поверненням на Батьківщину. Обласна влада також долучилась до вітань. Голова Черкаської обласної державної адміністрації вручив нашому спортсмену символічну вишиванку – у відповідь, з рук Сергія Куліша, отримав футболку збірної України.

Окрім вітань та офіційної частини, присутні обговорили справи буденні. Зокрема одвічну проблему приміщення для тренувань. Перший тренер спортсмена Віктор Нагній відзначив, що наразі у приміщенні, де тренуються стрілки немає елементарних санітарних умов, і попросив обласну владу звернути увагу на цю проблему.

Відчутний поштовх у розвитку кульової стрільби дала срібна медаль Сергія Куліша. Адже до цього обіцянок було більше, аніж дій. Сподіваємось, що чиновники замисляться над майбутнім і вкладуть гроші у майбутній результат.

 

Елітна забудова на березі вбиває екологію Дніпра

Катастрофічний стан екологїї Дніпра викликає занепокоєння не тільки пересічних громадян. Останнім часом про забруднення великої ріки заговорили і у владних кабінетах. Але причинами того, що ріка стає мертвою, чиновники вперто називають все, що завгодно, але не справжні причини, які лежать на поверхні і відомі всім громадянам, крім них.

Ми зробили екскурсію на колись мальовничій берег Дніпра в районі Соснівки, що відомий корінним містянам під назвою «Андріївська Дача». Назва закріпилася за цією місциною ще за часів панування КПРС. Адже на горі поруч розташована колишня спецдача першого секретаря обкому комуністичної партії. За часів створення області в 60-ті секретарем був дехто на прізвище Андріїв. За його іменем називають місцевий пляж, розташований вище за течією від дамби до початку Дахнівки і човнових причалів. Хоча, причалів тут зараз також нема. Замість них – розкішні маєтки черкаської так званої еліти. Ви не знайдете тут жодного освітянина, письменника, актора, продавчині з крамниці. Власники забудови – в основному чиновники, працівники силових відомств, судді, прокурори. Їх будинки мирно сусідствують з оселями відомих черкаських представників кримінального світу. Нічого ж не поробиш. Такі вони... черкаські еліти.

Мікрорайон Дахнівка зараз в районі берегової смуги являє собою суцільною ілюстрацією до кримінального кодексу. Кілометри кам’яних металевих та дерев’яних парканів оберігають приватні володіння від громадян. Говорити про виконання норм конституції про вільний доступ до водних ресурсів взагалі не доводиться.

Більшість забудов – без жодних дозвільних документів. Адже за законом будувати на урізі води неможливо аж ні за яких обставин. Але в Україні закони існують виключно для простих смертних. Частина будинків має статус причалів для індивідуальних човнів. Хоча важко назвати причалами ці вілли.

Останнім часом багато містян скаржилися на нестерпний запах фекалій в районі початку черкаської дамби. Ми дослідили джерело і з’ясували, що аромат виходить від води в затоці, обрамленою дамбою та причалами. Адже течії тут нема, а будинки скидають свої нечистоти в Дніпро. От і маєм джерело забруднення.

Ми пошукали хоч одну кримінальну справу, де мова б йшла про незаконну забудову берега в цьому районі і судові рішення про їх демонтаж.
Іноді питання піднімають і деякі громадські організації. Але за дивним збігом обставин після подібних питань раптово зростає матеріальний стан активістів, а будинки продовжують будуватися й надалі.
Сумно дивитися на те, що відбувається. За мовчазною згодою більшості представників територіальної громади порушується Конституція, Екологічне законодавство, вбивається, нарешті,  велика європейська ріка. Важко зараз уявити, що станеться, якщо якась місцева влада оголосить війну цьому безладу. Адже їм доведеться  воювати з майже всією так званою міською елітою. Але якщо цього не відбудеться, черкащани змушені будуть взяти правосуддя в свої руки. Тому іншого виходу у керманичів Черкас вже не залишилося.

 

Open space та балкони на деревах: яким буде театр у Сосновому бору?

Долю черкаського місця відпочинку вирішувало професійне журі у рамках міжнародного конкурсу. Вже відома шістка переможців, ними стали проекти, надіслані з Лос-Анжелесу, Лондону, Торонто, Бангладешу, Києва та Парижу. Кращий архітектор отримає винагороду у розмірі 1 тис. доларів.

Коли визначений проект почнуть втілювати у життя поки невідомо. Адже попри міжнародний рівень та якість на нього чекає традиційно українська бюрократична система.

Черкащан запрошують зустріти перші хвилини Незалежності

Міська влада пропонує зустріти 25 річницю Незалежності України біля унікальної черкаської споруди. А саме: гіперболоїдної вежі Шухова, що знаходиться на території «Черкасиводоканалу».

До свята вежу прикрасили національними кольорами, додатковою ілюмінацією та підсвіткою, яку урочисто увімкнуть опівночі. Потім усі присутні виконають Державний гімн України.

Черкащан запрошують до участі 23 серпня о 23.45 на території "Черкасиводоканалу".

 

У Долині троянд встановили навіси над лавками

Відпочивати біля пішохідного фонтану стало ще комфортніше. Десятки черкащан плескаються у водограї та засмагають на газонах. Тепер вони користуються оновленими лавами замість шезлонгів та парасоль. В обідню спекотну пору тут аншлаг.

Після мерівської прочуханки комунальники взялися за роботу

На вранішній нараді міський голова Анатолій Бондаренко висловив незадоволення роботою комунальних служб. Мовляв, напередодні він об᾽їхав місто та зафіксував низку порушень санітарного стану. Отож після вихідних керівники комунальних підприємств отримали на горіхи та швидко взялися за роботу. На вулицях міста миттєво з᾽явилися люди у помаранчевих жилетах.