Механізм електронних петицій у Черкасах є недосконалим?

Механізм електронних петицій у Черкасах є недосконалим, вважають у міському департаменті організаційного забезпечення. Подати петицію на сайті міськради дуже просто, так само, як і проголосувати. Тому поріг 250 голосів для 300-тисячного міста – це замало. Якщо питання дійсно турбує громаду, значить воно зможе зібрати понад 3000 голосів. Детальніше про процедуру подання електронних петицій та їхні недоліки – Лілія Маліщук.

Нині на сайті міськради вже зареєстровано 10 петицій. Найбільшу кількість голосів – 310 набрало звернення, що стосується безпеки руху на розі бульвару Шевченка та вул. Іллєнка. Автори просять встановити там світлофорний об᾽єкт або ж засоби регулювання швидкості руху.

На другому місці – петиція, що стосується очищення виходу із затоки у річку Дніпро біля пляжу «Марина», де відбувається застій води. Петиції, що набрали понад 250 голосів направляються у відділ звернень, після чого – на розгляд міської влади.

Верховна Рада визнала українську офіційною мовою навчання у школах

Депутати ухвалили проект закону “Про освіту”, відповідно до якого мовою освітнього процесу у школах є державна.

Національні меншини мають право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах.

Особам із порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою.

За рішення проголосували 278 народних депутатів. Тепер законопроект доопрацьовуватимуть і готуватимуть до другого читання.

Нагадаємо, що у Черкасах існує лише одна школа, під номером №11 з російською мовою викладання.

У Черкасах відбулася акція «STOP PUTIN. STOP WAR»

Учасники акції: волонтери, переселенці, літні люди привертали увагу до проблеми незаконного утримання військовополонених на території Росії та ДНР/ЛНР. Станом на 5 жовтня на території РФ знаходиться 38 українських політв᾽язнів.

Від народного депутата України Надії Савченко буде понадо резолюцію до ПАРЄ з вимогою негайно звільнити бранців.

Подібні акції відбуваються у 24-х європейських містах та у 20-и містах України.