Національного парку в Холодному Яру не буде без погодження громади

Гаряче питання щодо проголошення холодноярської землі заповідником стало каменем спотикання. У сесійній залі пристрасті не вгамувалися. Прихильники та противники створення національного парку продовжили словесні перепалки. Забезпечувати громадський порядок прибула поліція. Врешті, після тривалих дискусій 51 депутат проголосував за «укропівське» зверення щодо неприпустимості створення Національного парку на території Чигиринського та Кам᾽янського районів без погодження з громадою.

Апеляційний суд Черкаської області дозволив крадіжку колективного майна

Чергове дивне рішення народив Черкаський обласний апеляційний суд.

У середу, 12 жовтня суд прийняв рішення, відмовивши садівничому товариству Дніпро в задоволені скарги на рішення Золотоніського суду за позовом громадянки Радзівіл до садівничого товариства. Рішення судів обох інстанцій не може не дивувати. Суд фактично дозволив крадіжку колективного майна, і більше того присудив постраждалій стороні виплатити громадянці грошову компенсацію.

Суть справи доволі проста і поширена. Адміністрація садівничого товариства виявила крадіжку електроенергії в будинку, що належить громадянці Радзівіл. Прийняли рішення про відключення дачного будинку з подальшою виплатою садівничому товариству вартості вкраденої електроенергії. При новому підключені садівники вимагали у громадянки встановити електролічильник на зовнішній бік будинку для запобігання крадіжкам. Громадянка не погодилася з цим і подала позов до Золотоніського районого суду, про який можна складати легенди українського кривосуддя.

Суд першої інстанції навіть не намагався брати до уваги доводи садівників, що скоєна крадіжка колективного майна членів товариства. Що означена громадянка лише словами може довести що є власником будинку. А вимога встановлення лічильника абсолютно тотожна з вимогами електромереж і відповідає українському законодавству.

Таким чином саме суд в Золотоноші присудив виплатити громадянці грошову компенсацію за моральну шкоду, хоча вона жодним чином і не намагалася довести ці факти у суді. Крім того в судовому рішенні міститься абсолютно протиправна вимога підключити будинок, що ніби то належить означеній громадянці до електрики. Це є фактично судовим дозволом на подальші крадіжки електрики.

Садівниче товариство не погодилося з цим рішенням і подало до апеляційного суду.  Суд не став довго вивчати справу і за кілька засідань прийняв рішення на користь означеної громадянки. Але при тому суд під час розгляду також скоїв чимало грубих порушень  законодавства.

Судді в особі Подороги, Демченко та Василенко прийняли абсолютно необгрунтоване рішення про заборону журналістам знімати позивачку в залі суду. Як бути з нормами українського та європейського права? Схоже, в обласному апеляційному суді цим особливо не пререймаються.

Крім того судді дивним чином відверто проігнорували доводи і докази на користь садівничого товариства і навіть взяли до уваги сфальшовані позивачкою документи.

Суд залишив апеляційну скаргу без задоволення фактично узаконивши розкрадання колективного майна.

Але що єднає всі ці, незаконні на думку фахівців судові рішення?

Виявляється, що суддя золотоніського суду невдовзі після прийняття рішення звільнилася на пенсію. На думку юристів та представників громадськості вона свідомо прийняла корупційне і необгрунтовне рішення. З апеляційним судом не менше цікавих деталей. Ми вже писали, що 13 судів на чолі з головою суду написали заяви на звільнення. Серед них ті, що розглядали цю справу.

Отже ми маємо справу з відвертим проявом суддівської корупції. Судді, яких особливо не переймає правова сторона питання приймають протиправні рішення на користь зацікавленої сторони. Це яскраве свідчення про відсутність жодних реформ судової системи. Корупція переможно крокує країною, спираючись на свої бастіони, роль яких відіграє корумпована судова система країни.

Підприємство «Фармація» почало приносити прибутки

Підприємство «Фармація» почало приносити прибутки. Про це під час сесії обласної ради повідомила його очільниця Валентина Ніколенко. За її словами, прибуток за перше півріччя склав 1 млн. 600 тис. грн.  Нагадаємо, рік тому підприємство хотіли віддати у приватні руки саме через його збитковість.

У Черкасах штормить

Новий середземноморський циклон сьогодні зранку розпочав наступ на західні та південні області України, зумовлюючи там дуже складну синоптичну ситуацію. Тож за прогнозом Черкаського гідрометцентру, на Черкащині 13 жовтня очікуються складні погодні умови: сильний вітер 17-22 м/с, дощ, вночі – сильний. Температура повітря впродовж доби 1-6 тепла. У День Покрови та Українського козацтва температура повітря вночі знизиться до 2º морозу – 3º тепла, місцями випадатиме невеликий дощ, подекуди з мокрим снігом.

У Черкаському дитсадку №90 відкрили додаткову ясельну групу

Наразі у дошкільному закладі «Весняночка» працює 12 груп. Тринадцятий груповий осередок тривалий час не використовувався за призначенням, оскільки не відповідав технічним та санітарним нормам. Відкриття додаткової групи стало можливим завдяки турботі міської влади, яка виділила 300 тис. грн. з міського бюджету на потреби дитсадка. За ці кошти було проведено капітальний ремонт, придбано меблі та інвентар.

У планах міської влади – попрацювати над енергозбереженням дитсадка, зокрема утеплити фасад та замінити усі вікна на металопластикові.

Облаштування додаткової групи у садочку №90 було зумовлене його розташуванням у мікрорайоні «Митниця», який динамічно розвивається. Крім цього ще у шести дошкільних закладах буде оновлено групові осередки.

Також міська влада вивчає можливість побудови ще одного дитсадка у вказаному районі міста.

Людина без паспорту погрожувала охороні Черкаської облдержадміністрації

Чоловік у військовій формі на ім᾽я Андрій Троян вже 91 день поспіль протестує під  будівлею обласної влади. Він вимагає в законний спосіб отримати паспорт, якого нібито у нього немає. Хоча міграційна служба має дещо іншу інформацію з цього приводу. Після низки безрезультативних консультацій з протестувальником, обласні керманичі вирішити публічно вручити пану Трояну алгоритм дій, як поновити паспорт громадянина України.

Отже паспорт 1997 року виданий громадянину Трояну Андрію Володимировичу, як втрачений не значиться. Тому чоловік не може отримати цей документ повторно, не подавши заяву про його втрату.  Не розуміючи цього, пан Троян продовжує нерегламентовану безстрокову акцію протесту, що тягне за собою адміністративне покарання. У його діях очевидно відсутня логіка та послідовність. Але згідно із законодавством психіатричне обстеження особи можна здійснювати лише за її згоди або в ході кримінального провадження.