І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь…

Учнів гімназії №9 нагородили подаками та фінансовим заохоченням за перемогу у загальноміській грі “Що? Де? Коли?”, присвяченій Шевченківським дням. ІІ та ІІІ місця розподілили школи №17 та №20.

Черкащани потестують проти будівництва

Черкащани просять міську владу навести лад з незаконним будівництвом у їхніх дворах. Напередодні мешканці будинку за адресою бульвар Шевченка, 150 не стали терпіти свавілля забудовника, самотужки знесли паркан, поставили дитячий майданчик та посадили дерева.

Мешканці будинку за адресою бул. Шевченка, 352 прийшли просити допомоги у міської влади. Вони влаштували протестну акцію перед початком сесії і таки змогли привернути увагу владців.

Після деяких дискусій депутати таки пішли назустріч громаді та скасували містобудівні умови. Зрозуміло, що після цього компанія-забудовник подасть до суду. Але депутати пообіцяли повернутися до скандального питання на наступній сесії та в подальшому захищати інтереси містян.

Побажання Міністра освіти до 56-ї річниці ЧДТУ

“Я бажаю Черкаському технологічному університету бути найкращим. Він може бути не лише в колі українських ВИШів, а у колі вищих навчальних закладів розвинених країн”, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

ЧДТУ прийняв важливого гостя

14 березня до ЧДТУ з робочим візитом завітав міністр освіти і науки України Сергій Квіт та голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко. Зокрема міністр привітав вищий навчальний заклад із наближенням 56-ї річниці утворення. Офіційна частина заходу почалась із нагородження, так Сергій Квіт а потім Юрій Ткаченко вручили відзнаки викладачам за плідну наукову та адміністративну працю. Далі високопосадовець перейшов до власної промови, де зазначив, що він вірить у подальший розвиток Черкаського технологічного університету, а також розповів присутнім викладачам та студентам щодо стратегії розвитку освітньої та наукової галузі. У подальшому зустріч продовжувалась у форматі: «запитання-відповідь». Міністр освіти надавав розгорнуті відповіді на питання студентства та професорсько-викладацького складу.

Здійснилося. Радуцький знову секретар

Вдруге секретар. Олександра Радуцького знову обрали на посаду секретаря Черкаської міської ради. «За» його кандидатуру проголосували 32 депутати, четверо – проти. Дивовижно, що цього разу його ,вирішили підтримати представники раніше опозиційних сил, зокрема фракція «Укроп», «Черкащани», «Самопоміч» та навіть «Партія вільних демократів». Зокрема, Руслан Зоря, який виступав як непримиренний противник Олександра Радуцького намагався виправдати свою підтримку. Команда Одарича, як то кажуть, поплива. З цього моменту він не має в Черкасах жодного впливу. Але Черкаська міськрада опинилася в цікавій ситуації. Рано чи пізно конфлікт може розгорітися між Анатолієм Бондаренком та Олександром Радуцьким. Можливо новообраному секретарю прийде ідея підготувати імпічмент міського голови? А поки Олександр Романович приступає до виконання своїх обов᾽язків, обіцяє об᾽єднати депутатський корпус та дивувати черкащан. Цікаво, що він має на увазі?

 

Київський vs. Московський патріархат очима черкащан

Черговою причиною протиріч в українському суспільстві є розгалуженість православної церкви на київський та московський патріархат. Ми вирішили вияснити у містян, чи є для них православна церква одним цілим чи, все ж таки, церква київського патріархату протистоїть опонентам із Москви.

Нетипова експозиція на шевченківську тематику

У залі черкаського музею «Кобзаря» організували незвичну виставку символіки Т.Г.Шевченка. Загалом експозиція складається із сувенірів, марок, грошей та інших речей, на яких зображений український митець. За словами працівників музею, виставка триватиме до кінця весни.

Черкаському національному – 95

Солідний ювілей студентсько-викладацький колектив відзначає пишно та урочисто. Розпочали з виступу іменитого колективу «Черкащанка», потому – коротко про історію університету. Вітати ювілярів прибули почесні гості, зокрема третій Президент України Віктор Ющенко та Міністр освіти України Сергій Квіт.

Гості привітали колектив Черкаського національного університету з ювілеєм, а також вручили почесні нагороди та подяки викладачам.

Особливо пишається міський голова Анатолій Бондаренко тим, що кращий університет області знаходиться у Черкасах. Він пообіцяв з боку міської влади сприяти розвитку ВИШу та вручив відзнаки.