Рекордну суму коштів спрямували на освітню сферу міста

На капітальний ремонт навчальних закладів спрямували близько 65 млн. грн. Освітня галузь нині є пріоритетною для міської влади. Окрім того, близько 9 млн. виділили на поточне утримання шкіл та садочків. Тендер на миючі засоби для дошкільних закладів буде проведено 8 квітня.

У Черкасах продовжують встановлювати нові зупинки

Нову зупинку встановили по вул. Гагарніна біля Гранд-маркету. Як повідомив міський голова, протягом останніх трьох місяців по місту встановили 40 нових зупинок. У поточному році ця робота продовжиття, на що відповідно у бюджеті розвитку заклали необхідну суму коштів.

Міський відділ звернень чекає на інформаційні запити

З 3-го березня в Україні чинності закон, що передбачає удосконалення захисту професійної діяльності журналістів. Відтепер перешкоджання роботі журналіста карається штрафом чи обмеженням волі терміном до 3 років.  Також згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації» особи мають право звертатися із запитами та зверненнями до відкритих джерел. Телекомпанія «Антена» активно користується своїми правами, з нового року вона вже подала до міського відділу звернень близько 40 запитів. Згідно законодавства, відповідь повинна надійти протягом 5-ти днів. Однак один із запитів телекомпанії, датований 11 січня досі залишається без відповіді.

Як працює міська канцелярія ми переконалися на власні очі. Відразу 20 запитів від телекомпанії Антена надійшло до міського департаменту організаційного забезпечення. Працівники спрацювали оперативно, зареєстрували документи та надали коментар щодо кількості та змісту інформаційних запитів від юридичних осіб.

На відміну від канцелярії у відділі звернень, куди подають інформаційні запити фізичні особи журналістам спершу відмовили у коментарі, вимагаючи дозволів на зйомку та переадресовуючи у інші кабінети. Після блуканнями коридорами міськвиконкому нам таки вдалося отримати інформацію про процедуру подання інформаційних запитів фізичними особами.

Отож кожен громадянин повинен пам᾽ятати, що він має право на доступ до публічної інформації. Для того, щоб дізнатися про діяльність виконавчих органів черкаської міськради жителі міста можуть звернутися у каб. №106 для фізичних осіб та каб. №102 для юридичних осіб. Відділ звернень та канцелярія знаходяться на першому поверсі будівлі міськвиконкому.

Медовий ярмарок у середмісті Черкас

Продавці із Мелітополя влаштували ярмарок меду. Біля Будинку торгівлі розташувалась палатка, де кожний охочий може придбати різноманітні сорти меду та інших товарів, виготовлених із цього продукту.

У Черкасах оголосять день жалоби

Про це під час оперативної наради повідомив міський голова Анатолій Бондаренко. Зо дня на день до Черкас доставлять тіло загиблого добровольця батальйону Донбас Олександра Маламужа. Швидше всього, прощання відбудеться у п᾽ятницю 25 березня на Соборній площі. О 12 годині оголосять загальноміську хвилину мовчання та припинять рух транспорту.

Маламуж Олександр В’ячеславович народився 18 липня 1985 року у Черкасах. Служив у 2-му батальйоні спеціального призначення “Донбас”. 29-го серпня 2014 р., під час виходу з Іловайського котла, їхав у кузові броньованої вантажівки. Коли та вже в`їзджала, по ній вистрелив російський танк. Кабіну вантажівки розірвало, а потім здетонував боєкомплект у кузові. Тривалий час Олександр перебував у розшуці.

16 жовтня 2014 року тимчасово був похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був ідентифікований за тестами ДНК.

Черкаські дошкільнята спробували себе у ролі школярів

Участь у святі взяли вихованці всіх садочків Південно-західного району, загалом близько 130 малят. Після першого уроку та розважальної програми, яку для малечі підготували учні школи, всі дошкільнята отримали подарунки.

Астрономічна весна прийшла зі снігом

Весняне рівнодення настає, коли Сонце переходить з південної півкулі небесної сфери в північну.

У 2000-х роках день весняного рівнодення тричі припадав на 21 березня – в 2003, 2007 і 2011 роках. В інші роки весняне рівнодення наставало 20 березня.

З дня весняного рівнодення пори року по півкулях міняються, в Південній півкулі Землі настає астрономічна осінь, а в Північній – астрономічна весна, яка триває до дня літнього сонцестояння (21 червня).

Весна забула про Черкаси

Сніг, дощ та низька температура зруйнували всі очікування черкасців на прихід повноцінної весни. Днями Україну накрив сніговий циклон, тому на вихідних була справжня зима.

Обов᾽язок патрульної поліції – забезпечувати правопорядок на вулицях міста

Патрульні легко навчаються, застосовують свої знання на практиці. Черкащани схвально відгукуються про роботу нових поліцейських, кажуть, що в місті стало дійсно безпечніше та спокійніше.

Амнестовані особи можуть бути небезпечними для черкащан

СІЗО – це не курорт, тож стан здоров’я людей, які там перебувають часто не задовільний. Вони можуть бути носіями туберкульозу, а міський департамент охорони здоров’я не має жодної інформації про цих осіб.