Система «ProZorro» не така вже й прозора

Так вважає секретар міськради Олександр Радуцький. Одним з найбільших її недоліків є корупційна складова. Крім цього, переможець тендеру може поступатися своїм місцем. Також фірми, що беруть участь у тендері, повинні мати гарну репутацію та позитивні результати роботи, які неможливо прослідкувати через систему «ProZorro».

Черкащани про перехід на літній час

Щороку в останню неділю березня українці переходять на літній час, а наприкінці жовтня переводять стрілки годину назад. Багато країн світу вже відмовилися від часових переходів через економічну недоцільність та порушення біологічних процесів людського організму. А Україні поки що продовжують “гратися” з годинником, оскільки Верховній Раді України не вистачило всього декілька голосів, щоб відмінити перехід на літній час. Як адаптуються до змін черкащани – дізнавалися кореспонденти “Антени”.

Керівника Черкаської поліції спіймали на спробі дати хабар

В.о. начальника поліції в Черкаській області затримали під час спроби дати хабар за проходження атестації свого підлеглого.

Про це інформує прес-служба Генеральної прокуратури України.

Новоутвореним Департаментом з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України затримано виконувача обов’язків начальника Головного управління Національної поліції в Черкаській області і заступника директора інституту післядипломної освіти Національної академії внутрішніх справ України, які намагались надати неправомірну вигоду у вигляді 2 тис доларів США та талонів на 400 літрів палива заступнику голови Національної поліції України за сприяння, з боку останнього, під час проходження атестації підлеглими виконувача обов’язків начальника ГУНП в Черкаській області, а саме заступником начальника ГУНП в Черкаській області – начальником слідчого управління та начальником управління кадрового забезпечення.

Злочинців затримано при спробі передати неправомірну вигоду у вигляді 2 тис доларів США та талонів на 400 літрів палива службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище).

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також вирішується питання про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування наразі триває.

Спортмайданчик по вул. Волкова, 95 загрожує життю дітей?

Один з мешканців житлового будинку за адресою Волкова 95 озвучив проблему, яка виникла у цьому дворі. Справа в тому, що спортивний майданчик наразі знаходиться у жахливому стані: постійне сміття та понівечені конструкції – все це створює не комфортні умови для дітей та їхніх батьків. Так Віктор Дядічкін, чий онук більшість свого часу проводить саме на цьому майданчику, переймається безпекою дітей. Адже у будь-яку хвилину малеча може отримати травму.

Що роботи мешканцям, які стикнулися з міською проблемою ми запитали у секретаря міськради Олександра Радуцького.

Основний недолік подібних майданчиків, які переважають у місті, це покриття, яке у суху погоду створює велику кількість пилу, що шкодить здоров’ю дітей.

Полювання на золото: на Черкащині зазіхнули на курган

Зловмисники хотіли пограбувати «Устяну могила», що на Чигиринщині. Дилетанти навмання викопали яму глибиною 10 м, але прорахувалися і не натрапили на поховання. Дірку в кургані випадково виявив десятикласник Богдан Караван, під час  прогулянки з батьком. Раніше хлопець читав про щось подібне лише у книжках, а тут побачив на власні очі. Перевірити як далеко зайшли грабіжники прибули археологи, історики, преса, активісти та правоохоронці. За допомогою звичайної драбини експерти спустилися у шахту, де знайшли лишень покинуті зловмисниками знаряддя праці.

Як стверджують археологи, шанси знайти скіфське неграбоване поховання на території України випадають рідко. Як правило кургани грабувалися сучасниками, потім за доби Середньовіччя та у козацький час. Курган «Устяна могила» знаходиться в реєстрі пам᾽яток місцевого значення, але про це не свідчить жоден вказівник, про охорону об᾽єкту годі й згадувати.

Загалом, грабування курганів є поганим знаком і зазвичай активізується у часи воєн чи нестабільності у державі. Чорні археологи подейкують, нещодавно на Чигиринщині було знайдено скарб, вартістю 16 млн. грн. Де його знайшли залишається загадкою, яку правоохоронці чомусь не поспішають розгадувати. А поки можемо лише сподіватися, що мисливці не повернуться, щоб копати глибше.

На очах у СУБ «Митниця» коїться казна-що

Перед воротами господарчого відділу СУБ “Митниця”, що знаходиться у дворі будинку по вул. Новопречистенській лежать будівельні відходи, а під ними видніється небезпечне провалля.