У Черкасах встановили якісне підсвічування переходів

Нещодавно на одному з інформресурсів з᾽явилася інформація про те, що міська рада переплатила 600 тис. грн. за вуличні ліхтарі. На сайті представлено розрахунок та порівняльну характеристику з ідентичними роботами у м. Луцьку.

Журналісти «Антени» поцікавилися у профільному департаменті, звідки могла взятися така цифра та як насправді оновлювали вуличне освітлення Черкас.

Нагадаємо, нещодавно у Черкасах було оновлено вуличне освітлення, зокрема 60 новітніх світильники встановили над пішохідними переходами для безпеки дорожнього руху у нічний час.

Грімаси черкаської “Феміди”: суд легітимізував загальні збори, яких не було

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє Громадська організація «Всеукраїнський громадський рух «Святоче».

ГО «Святоче» звертає увагу на те, що з метою захоплення влади у Садовому товаристві «Фотон» декількома особами був повністю сфальсифікований протокол Загальних Зборів членів цього Товариства від 22 березня 2015 року, хоча у дійсності ці збори не проводилися. На підставі цього сфальсифікованого протоколу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців було внесено відомості про тепер вже колишнього керівника цього Товариства – Ладняк Т.Г.

У зв’язку з фальсифікацією протоколу правоохоронні органи порушили кримінальне провадження ще в 2015 році, але це провадження досі не зрушило з місця. Фактично, правоохоронні органи не реагують належним чином на ситуацію навколо рейдерської атаки на СТ «Фотон», на що також звертав увагу телеканал «Антенна» .

Місцеві суди неодноразово відмовлялися визнати нелегітимними Загальні Збори членів СТ «Фотон», які у дійсності не проводилися та стосовно яких був складений протокол від 22 березня 2015 року.

Так, 6 червня 2016 року Черкаський районний суд у справі за позовом Федотової Г.В. до СТ «Фотон», треті особи, що не заявляють самостійних вимог: Ладняк Т.Г., Макаренко Л.І. про визнання зборів нелегітимними, а прийнятих на них рішень недійсними відмовився визнати нелегітимними загальні збори членів СТ «Фотон», які відображені у протоколі цих зборів від 22 березня 2015 року, та яких у дійсності не було. Суд першої інстанції відмовився визнати оскаржувані збори нелегітимними, з тих мотивів, що, на його думку, права позивача – члена СТ «Фотон» не було порушено. При цьому, у судовому рішенні встановлені факти порушення процедур скликання та проведення оскаржуваних зборів, а також той факт, що у реєстраційному списку присутніх на Загальних Зборах членів СТ «Фотон» 22 березня 2015 року серед 567 осіб вказані у т.ч. під першим номером особа, яка померла більше 10 років тому назад, та особи, які в суді підтвердили, що вони не були присутні на цих зборах.

Позивачка оскаржила рішення Черкаського районного суду від 6 червня 2016 року до Апеляційного суду Черкаської області, де на 26 липня 2016 року вже призначений розгляд цієї справи колегією суддів в складі головуючої судді Нерушак Л.В., суддів Пальонного В.С. та Карпенко О.В.

21 липня 2015 року Апеляційний суд Черкаської області в складі іншої колегії суддів у своєму рішенні відмовився визнати нелегітимними Загальні Збори членів СТ «Фотон», які оформлені у протоколі від 22 березня 2015 року. Це рішення було винесено колегією суддів в складі головуючого судді Качана О.В. (доповідач по справі), суддів Сіренка Ю.В. та Фетісової Т.Л. в справі за позовом іншого члена СТ «Фотон» – Токаренко О.В. На думку цієї колегії судів під головуванням судді Качана О.В., загальні збори членів товариства, яких фактично не було, жодним чином не порушили права члена цього товариства.

ГО «Святоче» наголошує, що рішення, подібні до вищевказаних рішень у справі СТ «Фотон», відкривають дорогу рейдерам, яким достатньо сфальсифікувати протокол загальних зборів членів будь-якого товариства, вказати у цьому протоколі про обрання керівником вигідної для себе особи, віднести цей протокол державному реєстратору для внесення відомостей про таку особу як про керівника до Єдиного державного реєстру, і юридична особа опиняється в руках у рейдерів. Нажаль, високий рівень корупції в нашій державі уможливлює подібні ситуації.

У Черкасах боротимуться з нічною торгівлею алкоголем

Про це повідомив заступник міського голови Геннадій Шевченко, який нещодавно взяв під свій контроль роботу муніципальної інспекції. Зокрема, він поінформував про ріст у Черкасах як дитячої, так і дорослої злочинності. Основну причину явища посадовець вбачає у зловживанні алкогольними напоями. У зв’язку з цим він закликав поліцію та громадських активістів робити все для попередження правопорушень. У свою чергу заступник міського голови планує переформатувати муніципальну інспекцію та зробити її більш мобільною.

У Черкасах відбувся “ГайдаФест”

З 23 по 24 липня у Черкасах відбувся масштабний музично-мистецький фестиваль «ГайдаФест». До Черкас з’їхалась молодь з усієї України – послухати музику та активно відпочити. Програма заходів була доволі насичена: від ранкових пробіжок та занять йогою до літературних зустрічей, майстер-класів та екскурсій містом для гостей.

Вечір ознаменовував собою виступ різноманітних українських гуртів та гостей з Білорусі на головній фестивальній сцені. Серед хед-лайнерів: Карна, ZATOCZKA, ARLETT. Музиканти розважали слухачів до пізнього вечора.

За словами людей, які завітали на фестиваль, захід дуже сподобався своєю атмосферою та розважальною програмою. Також глядачі додали, що у такого фестивалю є майбутнє.

Звуки роялю у середмісті Черкас

В рамках програми вечорів класичної музики у сквері за ОДА, які відбуваються щовихідних, своєю грою на роялі жінка-віртуоз зачарувала всіх присутніх. Музикантка майстерно виконувала різні музичні композиції, за що слухачі нагороджували її оплесками.

 

Довгоочікуваний ремонт дорожнього покриття по вулиці В’ячеслава Галви

У Черкасах тривають роботи по відновлення та ремонту міських автошляхів. Окрім головних вулиць міста, ремонтники також не оминають увагою і невеличкі вулички та провулки. Так по вулиці В’ячеслава Галви( колишня вулиця Руднєва) наразі проводяться ремонтні роботи. Комунальники зняли верхній шар асфальту та готуються до подальшого асфальтування.

Скандальне питання землі для атовців – вирішено

Після перекриття вулиць, розмов з чиновниками та співробітниками Держгеокадастру – врешті-решт, процес видачі землі воїнам АТО розпочався. Нагадаємо, що у одному з сіл Христинівського району ветеранам АТО виділили земельні ділянки для власного використання. Але процес оформлення землі свідомо затягувався. Таке положення речей почало хвилювати військових, адже вони мають законне право на володіння земельною ділянкою. Атовці звернулись до обласної влади задля вирішення даної проблеми, але результату не було. Після цього спілка ветеранів АТО, за підтримки спілки ветеранів Афганістану та громадських активістів, вдались до радикальних дій: перекриття вулиці Смілянської та блокування будівлі Держгеокадастру. В результаті, питання зрушилось з мертвої точки. Наразі, за словами завідуючого сектору державної служби у справах війни і учасників АТО у Черкаській області Олега Остапенко, земельні ділянки оформлюються, приводів для хвилювання немає. Та додав, що у цьому конфлікті не слід шукати політичного підґрунтя.

На 92-му році життя померла Фаїна Адамівна Непийвода

20 липня 2016 року наш світ залишила Фаїна Андріївна Непийвода – колишній викладач Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат філологічних наук, доцент. Більшу частину свого життя Фаїна Андріївна присвятила українській філології. Майже 60 років вона пропрацювала у Черкаському національному університеті, тоді ще – Черкаський педінститут. Народилася 10 липня 1924 року у селі Закутинці, що на Вінниччині. Перед війною 41-45 років здобувала науку у Бердичівському та Житомирському учительських інститутах. А з 1948 року продовжила навчання у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. Фаїна Андріївна займалась наукою. Зі своїми учнями побувала у багатьох куточках України, досліджуючи мовні особливості населення краю. Результати її робіт увійшли до «Діалектологічного атласу України», «Лексичного атласу української мови» та інших наукових публікацій. Окрім того приділяла час краєзнавству. Підготувала матеріали до довідника «Краєзнавці України». Приклала багато зусиль для популяризації та розвитку української мови. Виховала десятки поколінь студентів, яким передала свої знання та життєву мудрість. Також Фаїна Андріївна Непийвода входить у список людей, які рятували життя євреїв під час Холокосту. Загалом таке звання присвоїли 2185 особам. Тільки світла пам’ять залишиться у серцях всіх, хто знав цю велику людину.