Зухвале будівництво на землях історичної спадщини

Історично-культурне середовище Черкас продовжує руйнуватися. На замковому узвозі, в середмісті, під замковою горою невідомі намагаються збудувати елітний багатоповерховий будинок.
В управлінні будівництва та архітектури Черкаського міськвиконкому, куди ми звернулися за інформацією, повідомили нам, що їм невідомо про видачу дозвільних документів на будівництво. Однак місцеві мешканці та перехожі переповіли журналістам, що на місці давно знесеного комунального старого одноповерхового будинку за адресою Замковий узвіз 9/1 ведуться роботи по розчищенню будівельного майданчику. З неофіційних джерел нам стало відомо, що будівництво планує відома черкаська будівельна компанія. Наразі невідомими залишається питання земельної ділянки – яким чином земля, на якій коштом міста було знесено старий будинок і яка більше 10 років пустувала, потрапила в приватні руки.
Ще більшою загадкою є те, хто видав дозвіл на будівництво на території історико-археологічного заповідника? За інсайдерською інформацією, погодження вже отримано в обласній археологічній інспекції. Тому ми припускаємо, що будинок належитиме людям з орбіти губернатора Ткаченка.
Буквально впритул до можливого будмайданчика розташований старовинний будинок, побудований в 80-х роках 19 століття єврейським підприємцем Школьніковим. Це один з небагатьох будинків міста, що зберіг свій вигляд до наших часів. Але нове будівництво безпосередньо межуватиме з ним спільною стіною. Тому, припускаємо, що невдовзі пам’ятка архітектури ризикує також перетворитися на руїну.
Поруч з будівництвом – парк Козацький, на території якого колись був розташований замковий фасад. Новий будинок перекриє краєвид і значно погіршить цінність міського парку, що має оглядову алею, з якої відкривається краєвид на Дніпро.
Нагадаємо, що кілька років тому вже піднімався скандал у зв’язку з виділенням землі у підніжжя Замкової гори під будівництво отелю. Отель також мав бути багатоповерховим і закривати собою Замкову гору. Під тиском громадськості та економічної кризи, будівництво було призупинено. Жодних археологічних досліджень на його місці, попри виключну наукову цінність території не проводилося. Однак, за інформацією наших джерел, забудовник планує найближчим часом також повернутися до свого проекту, але вже замість отелю на цьому місці планується звести елітну багатоповерхівку, що остаточно зруйнує історико-культурне середовище середмістя Черкас, бо буде розташоване поміж Замковою горою та Долиною Троянд.
Чи здійсняться мрії вандалів, нам невідомо. Адже доля будівництва цілковито в руках громади міста та міської влади.

В Україні стартував «Децентралізаційний марафон»

Про його початок під час муніципального форуму в Одесі повідомив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. Про реалізацію програми на Черкащині розповів заступник очільника області Ярослав Березань.

«Децентралізаційний марафон» – це широкомасштабна акція, яка охопить всі регіони України. Протягом півроку у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації міст України. Зокрема, їхні представники проведуть консультаційну роботу з жителями сіл та селищ.

Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя після об’єднання.

Біля пляжу “Рів’єра” в Черкасах виявлено нелегальну базу відпочинку

Утаємничена база відпочинку «Дубки» причаїлася праворуч відомого в Черкасах пляжу «Рів’єра». На клаптику прибережної смуги серед суцільного сміття та антисанітарії розташовано чи не з десяток автомобільних трелерів, дерев’яних будиночків, обнесених бетонним та дерев’яним парканом. Обов’язковий атрибут – дерев’яна вбиральня, побудована прямо на піщаному пляжі на березі дренажного каналу.

Журналісти «Антени» разом із заступником міського голови Черкас Ігорем Коломойцем відвідали цю приховану за чагарниками частину міста.

Так звана база відпочинку «Дубки» причаїлася в чагарниках буквально в центрі міста на березі Дніпра. За невеликим парканом – центральний міський пляж. Поруч невеличка річка-вонючка, утворена стічними водами з приватного сектору на берегових схилах. Невже тут хтось відпочиває?
На момент нашого візиту на базі ми нікого не застали. Та чи взагалі коректно називати цей комплекс споруд базою, адже він нагадує більше табір кочівників чи біженців із Сомалі?

Буквально поруч величезний смітник, на якому між пустими пляшками, побутовими відходами тухне величезна рибина. А буквально через п’ять метрів відпочивають на березі черкащани з дітьми.
Сподіваємось, що міська влада оперативно дослідить інформацію і перевірить законність даної побудови. Адже попереду ще чимало роботи – берегова смуга Дніпра в районі Черкас перевищує 10 кілометрів. Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко наголошує на своїх намірах навести лад в тому числі і на березі Дніпра, і обіцяє повернути черкащанам упорядковані місця відпочинку.

Вийшла у світ книга талановитого черкасця

У Черкасах відбулась презентація книги Фелікса Хмельковського. «Дневник лейтенанта» – це особистий щоденник Фелікса, який він вів, коли служив на Тихоокеанському флоті. На захід завітали друзі, знайомі – згадали автора та поділились враженнями від книги. Детальніше про історію друку книги та звідки взагалі взялась ідея розповів видавець Олександр Третяк.

Участь у створенні книги також взяв участь близький друг Фелікса Хмельковського капітан ІІІ рангу Олександр Калько. Пан Калько розшифрував для звичайних читачів всі незрозумілі абревіатури, характерні для морської справи. Окрім того Олександр більше розповів про життя свого друга та висловив своє захоплення книгою.

Фелікс Хмельковський є сином відомого в Україні журналіста, письменника та публіциста Льва Хмельковського, за ініціативи якого були опубліковані особисті записи сина. Додам, що на зустрічі фактично був присутнім і батько автора, завдяки відеозв’язку з США, Лев Костянтинович слухав присутніх та розказав деякі моменти з життя Фелікса.

Виявлено власника незаконної споруди на березі Дніпра

Активісти та журналісти знайшли власника виявленої на черкаському пляжі на Митниці споруди. Ним виявилася така собі громадська організація «Спілка ветеранів операції «Дунай», скорочено «СВОД». Крім того після сюжету, що ми показали минулого тижня, на будівлі несподівано з᾽явився напис «Громадський рятувально-водолазний пост «СВОД».

За словами заступника міського голови Ігоря Коломойця, ця споруда появилася на березі Дніпра абсолютно незаконно, крім того вона розташована на землях, що належать дитячій веслувальній спортивній школі.

Наш сюжет викликав чималий резонанс. Виявляється, ще за часів управління містом Сергія Одарича, мешканці мікрорайону та громадські активісти скаржилися до міської влади про самозахоплення пляжу, зокрема зверталися до керівника відділу інспектування Олександра Давиденка. Однак чиновник фактично зам’яв справу. Принаймні протягом останнього року жодних дій з боку уповноважених осіб міської влади так і не відбулося.

Активісти поділилися з нами ще цікавою інформацією. Виявляється таємничий будиночок на березі Дніпра часто відвідували скандально-відомий депутат обласної ради Олександр Рибченко, та його син. Як би там не було, але на минулому тижні джерело повідомляло журналістам «Антени», що будинок належить саме пану Рибченко.

Після того, як скандал отримав розголос, минулої суботи на будиночку з᾽явилися яскраві банери. Один з них вказує, що насправді це рятувально-водолазний пост. На другому банері написано, що перед нами дитячий табір крайового козацтва. Ми поспілкувалися з місцевими мешканцями, які здивовано нам пояснили, що ані дітлахів, а ні потопельників на огородженій території ніколи не бачили. А от кремезних чоловіків, що звідси відправляються на підводний лов сома в водолазному спорядженні та зі підводною зброєю бачили неодноразово.

Попри те, що власники незаконної забудови прикриваються рятувальними роботами та дітьми, ми задаємо питання, з чим насправді ми маємо справу. Хто захопив землю в центрі міста на березі Дніпра і чим тут займаються невідомі. Найпростіше пояснення, що тут розташована база браконьєрів, що займаються підводним полюванням, а депутат обласної ради є не то власником, не то просто «дахом» цього бізнесу. Крім того доволі цікава постать означеної громадської організації.
Для глядачів, що погано вчили історію нагадаємо, що операція «Дунай» є одною з найганебніших сторінок радянської історії. В серпні 1968 року радянські війська – десантники, танки увійшли до Чехословаччини та потопили в крові мирні акції протесту, що переросли в збройний опір. По містах та селах Чехословаччини, Празі, зокрема, навіть здійснювалися авіаційні удари. Чехів, що були озброєні трофейою зброєю та мисливськими рушницями чавили танками, розстрілювали елітні підрозділи радянської армії та КДБ. Загинуло, за деякими оцінками більше тисячі чеських патріотів, та всього біля сотні радянських окупантів. За лічені дні антирадянське повстання в Чехословаччині було потоплено в крові. Очевидці згадують, що коли танкові армії повернулися на територію Радянського Союзу, з танків ще довго доводилося з гусениць змивати кров та шматки людських тіл.

З отакою громадською ветеранською організацію ми стикнулися цього разу. Пошук в інтернеті показав, що активність окремих її учасників обмежується лютим 2014 року. Вся інша інформація ретельно зачищена. За нашими даними, організацією керую Анатолій Рева – ветеран збройних сил СРСР. Пошуковик «Гугл» підказує, що пан рева підтримував тісні стосунки зі своїми колегами в Росії, в Ростові зокрема, неодноразово бував на зустрічах ветеранів КДБ та спецоперацій радянського союзу.

Яким чином організація відставників радянських спецслужб нині має стосунки до козацької організації і працює з молоддю, нам невідомо. Данною інформацію «Антена» поділилася з правоохоронцями та міською владою, від яких очікує рішучих дій.
Однозначно, що будинок на березі є незаконною спорудою. Але якщо його використовують бракон’єри та агенти російських спецслужб, то, ймовірно, тільки зносом будівлі тут не обійдеться.

Жителів Південно-Західного району чекають позитивні зміни

Про це повідомив депутат міськради Ігор Кіта у відповідь на критику мешканців будинків по вул. Сумгаїтській. Також депутат нагадав їм про добрі справи, що зробив протягом своєї каденції. Зокрема вдалося вирішити багаторічну проблему з гарячим водопостачанням у літній час завдяки прокладанню нової теплотраси. Питання зручного транспортного сполучення також врегульовано. По вул. Сумгаїтській відремонтували тротуарну частину, до кінця року обіцяють полагодити ще й проїзд між будинками 19 та 21. Депутат показує документи, що юридично підтверджують його плани.

Міський голова позитивно відповів на депутатські звернення. Тож до кінця року обіцяні роботи будуть виконані. Попри це, депутат сподівається на підтримку та ініціативу мешканців, які просять відновити дитячий майданчик. Народний обранець порадив їм звернутися до балансоутримувача гуртожитку, у якому вони проживають з проханням демонтувати старі металеві конструкції. Лише після цього депутат ініціюватиме відновлення майданчика.

Черкащани співають заради життя

Час від часу творча молодь влаштовує благодійні концерти на підтримку хворих людей. Зібрані кошти йдуть на їхнє лікування. Серед «пацієнтів» здебільшого, онкохворі черкащани.

Участь у черговій благодійній акції взяли вихованці вокальної студії «Нон-стоп» під керівництвом Наталії Субботової. Проведенню заходу посприяли депутати міськради Юрій Тренкін, Микола Мирза, а також волонтери та громадські діячі.

У Черкасах у парку “Сосновий бір” пройшов традиційний еко-фестиваль “Грінфест 2016”

У черкаському парку “Сосновий бір” відбувся традиційний еко-фестиваль “Грінфест 2016”. Цей фестиваль став одним з найулюбленіших еко-заходів серед черкасців. За словами організаторів фестивалю, їхньою основною ціллю була популяризація серед містян кроків на покращення екологічного становища планети, а також дбайливого ставлення до природи. Розважали гостів різноманітними майстер-класами, заняттями у творчих майстернях та спортивними заходами. Окрім того організатори підготували цікавий розіграш серед людей, які приносили батарейки на утилізацію. Спортивний велосипед отримала найактивніша учасниця, яка здала найбільшу кількість батарейок.

Перейти на місця законної торгівлі – влаштовує далеко не всіх підприємців

Перший заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко ознайомив присутніх, на черговому засіданні міськвиконкому, щодо певних результатів у роботі з недобросовісними підприємцями. Пан Шевченко зазначив, що велику користь у боротьбі з нелегальною торгівлею приносить взаємодія з податковою інспекцією. Також чиновник подякував поліції за кваліфіковану роботу у тому ж напрямку.

Один з черкаських фонтанів приводять до ладу

Комунальники очищають водограй за ОДА. Працівники проводять всі необхідні роботи для того щоб фонтан своїм зовнішнім виглядом радував черкасців та гостів міста. Окрім того, під час роботи, комунальники нарікнули на те, що люди кидають у фонтан різний непотріб, через це злив швидко забивається, що може спричинити аварію фонтану.