Синоптики розповіли, якою буде новорічна ніч

Потепління в області пов’язане зі впливом чергового циклону із Північної Атлантики. Загалом, за прогнозом синоптиків, першу половину поточного тижня погоду нашого краю формуватиме циклон з півночі. Переважатиме хмарна погода з температурою повітря вночі до 3º морозу, вдень – відлиги до 3º тепла.

При цьому періодично спостерігатимуться опади різної інтенсивності переважно у вигляді мокрого снігу. Така погода сприятиме збереженню ожеледиці на дорогах та послабленню льодових явищ на водних об’єктах області.

В другій половині тижня, внаслідок надходження холодного повітря на фоні невеликих опадів морози посиляться: вночі до 10º, вдень до 5º морозу.

Нестійкий характер погоди, перепади атмосферного тиску та переходи температури через 0º можуть негативно впливати на самопочуття людей, сприяти підвищенню рівня захворюваності.

За прогнозом, новорічна ніч обіцяє бути спокійною. Вночі очікується 2-7º морозу, вдень близько 0º. Пролітатиме невеликий сніг, який дещо прикрасить це свято.

Надалі, після короткочасного похолодання 4 січня, вночі прогнозується до 15º морозу, уже на Різдвяні свята очікується значне потепління.

Онкохворих дітей привітали з новорічними святами

В обласному онкологічному диспансері – багато посмішок та радості. Адже до хворих діточок завітав Дід Мороз з подарунками та сюрпризами. Вже традиційно напередодні новорічних свят, за підтримки департаменту освіти та гуманітарної політики а також дитячих творчих колективів міста, для онкохворих дітей підготували солодощі та концертну програму.

Вихованці Молодіжного ресурсного центру презентували для маленьких пацієнтів онкодиспансеру танцювальну та співочу програму а також всі разом покликали Діда Мороза та по черзі розказали йому віршики.

Батьки дітей залишились задоволеними імпровізованим концертом та подякували за подарунки та позитивні моменти для своїх дітей.

Чужих дітей не буває – у Черкасах відзначили День усиновлення.

Система диспетчерського контролю і таблички на зупинках, – у Черкасах триває транспортна реформа

Протягом 2016 на рейси виїхали 23 нових тролейбуси, з’явилося 63 сучасні зупинки громадського транспорту, 9 нових світлофорів та додаткове освітлення на пішохідних переходах у темну пору доби. На цьому міська влада зупинятися не збирається. Детальніше про реформу директор «Черкасиелектротрансу» Петро Кучер.

Крім цього протягом двох місяців на всіх 420 зупинках громадського транспорту у м. Черкаси будуть розміщені таблички з розкладами руху усіх маршрутних автобусів.

У Черкасах може з᾽явитися новий тролейбусний маршрут.

Черкаські пенсіонери вчергове мітингували проти високих тарифів

Близько 20 прихильників комуністичної та соціалістичної партій зібралися на мітинг біля стін Черкаського міськвиконкому. Традиційно вони говорили про завищенні тарифи на комунальні послуги, недотримання українського законодавства та рішень місцевої влади.

Під час акції перехожим роздавали листівку «Буревестник» із закликами припинити війну на Донбасі та змінити владу в Україні.

Черкаські комуністи у День партизанської слави закликали боротися з фашистами-бандерівцями.

Швидка допомога з «поліклініки на колесах» має стати реанімацією: Україною рухається реформа екстреної медицини

У межах реформи екстреної медицини з карет «швидких» мають прибрати лікарів та замінити їх парамедиками, тобто фельдшерами без вищої освіти. Така система запозичена зі Сполучених Штатів, де вона успішно функціонує. Головне завдання парамедика – надати невідкладну допомогу і доставити пацієнта до лікарні.

Реформа вже викликала чималий резонанс як серед населення, так і серед медпрацівників. Різницю між українськими фельдшерами та американськими парамедиками пояснює головний лікар Черкаської станції швидкої допомоги Владислав Свириденко.

Поки що в Україні не навчають парамедиків, та й система освіти фельдшерів лишилася старою. Нинішніх медпрацівників мають намір перекваліфікувати за допомогою курсів під керівництвом іноземців. Чи запрацює нова система на поганих дорогах, з недокваліфікованими кадрами та в умовах недофінансування галузі охорони здоров’я, поки що невідомо.

Поки українці вчаться думати інакше, медична реформа набирає обертів. У столиці вже почали скасовувати кардіобригади. В районах про комплексні стаціонари, де готові рятувати як потерпілих після ДТП, так і пацієнтів із інсультом, поки не йдеться. Альтернативою можуть бути приватні «швидкі» та лікарні. Але їхні послуги не кожному по кишені.

Окрім реформи екстреної медицини, в Україні також планують створити мережу кол-центрів та закладів для важко і смертельно хворих.

У Черкасах через спалах грипу «швидка» не встигає на виклики.