Будівельний скандал у Черкасах

У Черкасах розгорається черговий будівельний скандал. Прямо в середмісті, серед історичних забудов, між вулицею Байди Вишневецького, планетарієм і краєзнавчим музеєм на клаптику вільної землі вирішено побудувати багатоповерхівку. Дозвіл на розробку проекту надавав особисто Сергій Одарич ще 2008 року. Невідомо, на які мотиви спирався колишній мер, але новобудова суттєво погіршує ситуацію в мікрорайоні, може ускладнити життя мешканцям навколішніх будинків та порушує санітарні та пожежні норми.

В розпорядження Антени потрапив документ, підписаний Одаричем у 2008 році. За нашими даними, земельна ділянка перепродувалася кілька разів, і будівництво планувалося розпочати лише в цьому році – на місці неодноразово були помічені представники власника – скандально відомого «Набережного кварталу». Враховуючи, що дозвіл на будівництво вже є простроченим, будівництво не погоджене з власниками навколішніх земельних ділянок, а сам новий об»єкт перекриває заїзди до сусідніх будинків та установ, ми прогнозуємо, що доля цього будівництва доволі туманна.

Нова міська влада в особі Бондаренка нетерпимо ставиться до подібних порушень і вирішує подібні конфлікти на користь мешканців навколішніх будинків. Прикладом може стати нещодавне швидке вирішення конфлікту прямо під час сесії Черкаської міськради 15 березня. Тоді, відреагувавши на звернення представників громади, міський голова прямо на сесії ініціював рішення щодо заборони будівництва двох нових новобудов у дворах житлових будинків по бульвару Шевченка. Але попри все залишається відкритим питання про те, яким чином за часів Одарича видавалися подібні протиправні будівельні дозволи. Напевне, це запитання в тому числі і до правоохоронних органів.

Що коїться в ЦДЮТ?

Історичну будівлю Центру дитячої та юнацької творчості у самісінькому центрі міста обліпили рекламні борди, салони краси та інші офісні приміщення. Всередині освітнього закладу – розмістилося кафе та платна вбиральня. Час від часу тут відбувається ярмарок з продажу одягу, косметики тощо. Через це батьки вихованців звернулися до міської влади з проханням розібратися, що відбувається у стінах позашкільного навчального закладу. Було складено відповідний запит, після чого депутат міськради Станіслав Лукирич спільно з представниками департаментів архітектури та освіти прибули з перевіркою до Центру дитячої та юнацької творчості.   Директора на робочому не виявилося, отож представників влади зустріли заступник та головний бухгалтер, які говорити на камеру відмовились.

Депутат поцікавився, чому у закладі за відвідування вбиральні беруть гроші? Працівники ЦДТЮ заперечили цю інформацію, мовляв, туалет безкоштовний. До редакції «Антена» потрапили кадри, відзняті прихованою камерою, де чітко видно, як на вході до туалету жінка бере гроші.

У приміщенні виховного закладу також знаходиться магазин, який торгує вікнами. За інформацією департаменту архітектури, діяльність цієї фірми  – незаконна, оскільки здійснюється без дозволів. Хто отримує гроші за оренду і на що вони витрачаються незрозуміло, в той час коли будівля потребує негайного ремонту.

Найбільше шокувало представників комісії те, що вони побачили на задньому дворі будівлі: купа мотлоху, сміття, грядка і жахливий душ.

 

У Черкасах майже десятиліття блукає собака Люда

Звичайна дворова собака на ім'я Люда підхарчовується деінде та блукає середмістям Черкас. Видно, що собака вже стара, оскільки поволі ходить і шкутильгає. Однак, тварина дуже добра, не агресивна та лащиться до перехожих.

Місцеві жителі пам'ятають Люду ще щеням, а от черкащанин Ігор пригадує, як вперше побачив собаку.

Черкаське летовище «реанімують»

В рамках проекту Уряду щодо реалізації Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, летовища України матимуть змогу модернізувати власну інфраструктуру. До програми розвитку увійшли 17 аеропортів України, зокрема міста Черкаси. На модернізацію черкаського летовища загалом влада виділить 100 млн 500 тис грн. Зокрема у 2016 році на підготовку проекту реконструкції виділять 90,5 млн грн., а для ремонтних робіт терміналу – 10 млн грн.

Черкаський «Богдан» випустив бойову машину

Завод корпорації «Богдан», який знаходиться у Черкасах випустив нову бойову машину – БАРС 8. Також виробник підготував цікавий промо-ролик, у якому подається коротка інформація про загальні характеристики автомобіля.