У Черкасах відзначили юних науковців

Традиційно наприкінці навчального року в області вітають переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсу-захисту робіт МАН та інтелектуальних змагань.
Черкащина, як завжди, входить у топ-10 по кількості переможців серед інших областей України. Лідирує Перша міська гімназія, за словами її керівника, успіх полягає у системній роботі навчального закладу.
Цьогоріч на Черкащині семеро учнів посіли відразу по два призових місця в інтелектуальних перегонах. Серед них – майбутня золота медалістка з Умані Ольга Мельник. Вона виборола бронзу на Всеукраїнській олімпіаді з історії та на конкурсі-захисті робіт МАН.
Окрім переможців нагородами та грамотами відзначили і зіркових вчителів. Талановиту молодь намагаються підтримувати на обласному рівні. Так 59 учнів Черкащини отримують стипендію за високі досягнення у навчанні. Звісно, представників майбутньої інтелектуальної еліти країни кличуть вступати до черкаських вишів задля розвитку наукового потенціалу регіону.

На території черкаської школи досі вшановують радянського воєначальника

Депутат Черкаської міськради Антон Ведула звернувся до міського керівництва з метою декомунізації гімназії №31. На шкільному подвір᾽ї досі стоїть погруддя маршала Батицького, а на будівлі висить одноіменна меморіальна табличка. Депутат пропонує віддати радянські цінності у музейну колекцію.

Розвиток черкаського електротранспорту опинився під загрозою

Міськвиконком не прийняв рішення про продовження дії програми. А це означає, що вже з 1 червня може розпочатися затримка заробітної плати робітників і нарахування боргу підприємству. До того ж, держава не надає субвенцію для відшкодування пільгових перевезень, тому тягар лягає на міський бюджет. У 2017 році на ці потреби необхідно 43 млн. грн. У членів виконкому виникають питання, куди йдуть ці гроші і чи рентабельним є електротранспорт.

Член виконкому, він же заступник міського голови Сергій Гура запропонував взагалі відмовитися від економічно невигідних тролейбусів і перейти на автобуси. Та на думку, спеціалістів, прибирати екологічно чистий вид транспорту – це непопулярне рішення не лише в Україні, а й в усьому світі. Тим паче, у Черкасах тролейбусна мережа складає 127 км і успішно функціонує вже 55 років. У планах на поточний рік – створення диспетчерської, запровадження електронного квитка та будівництво нових ліній. Коштів на все це поки що не виділили. Наступне засідання міськвиконкому відбудеться у вівторок 30 травня, де знову вирішуватимуть долю черкаських тролейбусників.

У Черкасах за допомогою смартфона можна відслідкувати рух міського електротранспорту.

Японці знайомили черкасців з їхньою національною культурою

Вперше у Черкасах містяни можуть познайомитись з культурою, поки що, екзотичної для нас країни – Японії. Це стало можливе завдяки співпраці міської влади з волонтерською організацією. Для гостей заходу були організовані різноманітні майстер-класи, за участі волонтерів з Японії, на яких всі бажаючі могли погрузитись в атмосферу Далекого Сходу.

За Словами керівника японської делегації, це взаємний обмін досвідом та культурним надбанням, адже робота в абсолютно іншій країні – це своєрідний виклик для волонтерів з Японії.

Організатори Дня японської культури розраховують на те, що черкасці зацікавляться «країною, де сходить сонце» та дізнаються про неї більше.

Читайте також: Черкаси підписали угоду з китайцями.

У Черкасах з᾽явився куточок Індії

Тематичну виставку Віктора Клименка представили в обласній бібліотеці ім. Т. Шевченка. Сам автор родом із Донеччини, після закінчення художнього училища, працював у Київському художньому інституті, потім переїхав до Черкас, де донині живе і працює.

Сьогодні заслуженому діячеві мистецтв України – 85 років, тож виставку презентує його дружина – мистецтвознавець Ніна Клименко. У 1975 році разом із чоловіком вона відвідала таємничу Індію. Художник настільки надихнувся духовністю цієї країни, що написав цілу серію картин.

Відомий черкаський авангардист показав «Таємне» у музеї.